«Люди мають пам’ятати, що в них є душа»

3 жовтня у Білій Церкві відбулося відкриття персональної художньої виставки картин Валерія Франчука «Барви і буття нескореної України».

Організаторами заходу виступили: департамент культури та туризму КОДА, КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей», Білоцерківський міськрайонній осередок ВУТ «Просвіта».

Під час заходу до присутніх звернулися: начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, депутат міської ради Юрій Петрик, в.о. директора КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» Оксана Афанасьєва, директор Білоцерківської школи мистецтв ім. Ю. Павленка, депутат міської ради Леся Крижешевська, голова Білоцерківського міськрайонного осередку ВУТ «Просвіта» Костянтин Климчук.

Почесні гості у своїх виступах наголосили, що відкриття цієї виставки – визначна подія для Білої Церкви, відмітили, у всіх роботах автора простежується тематика, душа, любов до рідної землі, і кожен із відвідувачів має змогу знайти щось своє. Тож всі білоцерківці, а особливо діти, які займаються образотворчим мистецтвом, обов’язково повинні відвідати експозицію, аби отримати натхнення, поштовх до творчості.

«Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа. А кажуть, вона вічна», - саме так Валерій Франчук визначає своє творче кредо.

Із творчими номерами під час заходу виступили педагоги Білоцерківської школи мистецтв №1 ім. Ю.Павленка – Анастасії Старажинської (флейта) та Назара Вознюка (гітара).

Під час заходу вшанували пам’ять усіх Героїв, які віддали своє життя за волю та незалежність України.

У заході також взяли участь: керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Анна Олійник, учні шкіл мистецтв, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.

Довідка. Валерій Олександрович Франчук народився 10 вересня 1950 року в селі Зеленій (нині Хмельницький район Хмельницької області, Україна). У 1986 році закінчив графічний факультет Київського художнього інституту. Живописець, графік, скульптор, член Національної спілки художників України з 1990 року, член Спілки дизайнерів України з 2014 року, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, лауреат премії ім. В.Стуса. Мистецька праця Валерія Франчука нараховує більше 7000 живописних полотен і понад 2500 графічних робіт та близько 100 скульптур.

«Люди мають пам’ятати, що в них є душа»

Опубліковано: 04 жовтня 2023 року