Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Дайджест новин 07.12`20

Стабільні надходження до місцевих бюджетів є запорукою соціально-економічного розвитку громад

За одинадцять місяців поточного року до місцевих скарбниць Білоцерківщини, Рокитнянщини, Тетіївщини, Сквирщини, Володарщини, Ставищенщини, Таращанщини платниками сплачено 2,1 млрд. грн. податків і зборів, що на 5,6 відсотка перевищує минулорічні показники аналогічного періоду. Тобто місцеві бюджети згаданих територій отримали 113,6 млн. грн додаткових коштів на зміцнення фінансової спроможності громад та фінансування важливих  соціально-економічних програм.

Аналізуючи надходження у розрізі податків, слід відмітити, що найбільшим бюджетоутворюючим джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). За 11 місяців 2020 року його сукупні надходження склали 1,4 млрд. грн. або 66,8% у загальних надходженнях, приріст сплати становить 4,1% або 56,2 млн. гривень.

Платники єдиного податку, сплатили до бюджетів громад 394 млн.грн., забезпечивши ріст надходжень до відповідного періоду минулого року на 5,9 % або 21,8 млн.грн. В тому числі: юридичні особи перерахували – 38,8 млн.грн. (+1,6 млн.грн.), фізичні особи - підприємці – 258,7 млн.грн. (+19,2 млн.грн), сільськогосподарські товаровиробники – 96,5 млн.грн. (+1 млн.грн.).

Крім того, понад 207 млн.грн. надійшло плати за землю, що перевищило показник січня-листопада 2019 року на 12,6% або 22,3 млн. грн.

Білоцерківський відділ податків і зборів

з юридичних осіб управління податкового

адміністрування ГУ ДПС у Київській області

Новації законодавства: Плата за землю

Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни в адміністрування податку на майно, зокрема плати за землю.

Оновленим абзацом 3 п.286.1 ст.286 Податкового Кодексу України встановлено можливість визначати податкові зобов’язання  з плати за землю на підставі невнесених до державних реєстрів правовстановлюючих документів на земельні ділянки: У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, відомості про яку відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними та юридичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об'єкт оподаткування.

Білоцерківський відділ податків і зборів

з юридичних осіб управління податкового