Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Дайджест новин 16.12`20

Обов’язкове застосування РРО/ПРРО для ФОП - платників єдиного податку ІІ-ІV груп - відтерміновано

Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що Законом України від 01.12.2020 №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення  встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» внесено ряд змін щодо застосування програмних РРО та РРО.

А саме: до 01 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО/ПРРО для ФОП - платників єдиного податку ІІ-ІV груп,  обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного)  року, крім тих, які здійснюють діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Зауважимо, що сферами з істотними ризиками з 1 січня 2021 року будуть:

- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

1. виключено норми щодо застосування «кешбеку» - механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення  встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій;

2. встановлено новий ліміт для обов'язкового застосування РРО фізособами-«єдинниками» 220 МЗП, (з 1 січня 2021 р. – 1 320 000 грн). До кінця року діятиме норма ліміту в 1 млн. гривень.

Білоцерківська ДПІ

Новації законодавства: Нові ліміти доходу для «єдинників»

Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що урядом прийнято Закон України від 01.12.2020 №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення  встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій», яким збільшені обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов для застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності зважаючи на встановлені законом розміри мінімальної заробітної плати.

Зокрема, Законом №1017-ІХ затверджені наступні граничні обсяги доходів для перебування на спрощеній системі для 1-3 груп: 1 група – 167 МЗП (з 1 січня 2021 р. при мінімальній зарплаті 6000 грн. -  1 002 000 грн); 2 група – 834 МЗП (з 1 січня 2021 р. 5 004 000 грн) та 3 група – 1167 МЗП (1 січня 2021 р – 7 002 000 грн). Решта вимог особливого механізму справляння податків і зборів, визначених розділом ХІV Податкового кодексу України, залишилися без змін.

Білоцерківська ДПІ

Опубліковано: 16 грудня 2020 року