Завдання - вирвати із серця бійця війну

18 вересня в м.Біла Церква відбувся «круглий стіл» на тему: «Психологічна реабілітація учасників бойових дій», який провів секретар міської ради Вадим Кошель.

 

Захід відбувся з ініціативи громадської організації «Перший український батальйон військових капеланів», яка здійснює практичну реалізацію соціально-психологічного проекту  «Центр реабілітації учасників бойових дій».

 

У ході заходу голова даної громадської організації  Руслан Бусько поінформував про роботу, яку здійснює організація на території України щодо психологічної реабілітації учасників бойових дій, які воювали  на Сході нашої крани. Розповів про отриманий досвід щодо проведення аналогічних заходів з реабілітації  у США та застосування  таких практик у своїй організації.

 

«На жаль,  більшість військовослужбовців, які повертаються з війни до мирного життя не можуть повноцінно соціалізуватися та повноцінно увійти у суспільне життя. У них виникають проблеми із суспільством взагалі та із сім’єю, безпосередньо. Не усвідомлюючи проблеми та зміни у своїй поведінці, не відчуваючи, що мають неадекватний погляд на життя, або не знаючи, як вийти із кризи, хлопці часто стають до алко- та наркозалежними.  Наша громадська організація допомагає саме таким громадянам, проводить реабілітаційні заходи. Також ми працюємо над удосконаленням методики надання реабілітаційних послуг, залучаємо напрацювання наших колег. Метою сьогоднішнього «круглого столу» є налагодження співпраці всіх причетних установ щодо вирішення цього актуального для нашої держави питання, залучення до справи партнерів та однодумців», - відмітив Руслан Бусько.

 

Заступник голови громадської організації «Перший український батальйон військових капеланів» Василь Маляренко  також поінформував про роботу із психологічної реабілітації колишніх бійців, їх адаптації у сім’ї, повного входження у соціум. Наголосив, що завданням кожного з нас є зробити все можливе, аби військовослужбовці, маючи психологічні розлади не потрапили до рук правоохоронних органів, а до тих, хто надасть їм повноцінну та дієву допомогу. Тому потрібно проводити широке інформування громадськості, всіма можливими способами, щоб самі військовослужбовці та їх сім’ї знали про цю можливість та скористалися нею. Варто зауважити, що окремо громадська організація працює й з вдовами загиблих в зоні проведення АТО бійців.

 

Зі своїми враженнями від отриманих послуг з реабілітації у «Першому українському батальйоні військових капеланів» поділився колишній військовослужбовець, член спілки учасників бойових дій АТО Дмитро. Він відмітив позитивні зрушення у власній поведінці та поведінці побратимів, зауважив, що крім ненав’язливої роботи із психологом, чоловіки мають можливість спілкуватися один з одним у невимушеній обстановці, отримати поради та консультації, побувати на екскурсіях та ін.

 

У ході засідання в.о.начальника управління соціального захисту міської ради Юлія Терещук акцентувала увагу на роботі управління щодо надання послуг психологічної реабілітації згідно із державною програмою, на що передбачено 93,8 тис грн. Відмітила, що відповідно до Постанови КМУ бійців направляють на реабілітацію до таких установ: ТОВ «Санаторій «Токарі», ДП «Південь-курорт-сервіс», ПАТ «Санаторій «Мошногір’я». Ряд білоцерківців вже пройшли реабілітацію у цих закладах, наразі йде робота над укладанням договорів щодо можливості реабілітації в громадській організації «Перший український батальйон військових капеланів», оскільки бійці виявляють бажання проходити її саме там.

 

Всі присутні наголосили на необхідності системної роботи з цією категорією осіб, аби з часом, при потребі, колишні бійці знову могли отримати такі послуги. Акцентували увагу, що більш успішною реабілітація буде при добровільності пацієнта, особливо відмітили необхідність роботи в сім’ях. Також було підняте питання попередньої роботи з потенційними військовослужбовцями, які виявляють бажання підписати контракт та служити в армії, аби виявити їх стресостійкість та діагностувати можливість подальших психічних розладів.

 

Під час «круглого столу» представники управління соціального захисту населення міської ради, Служби підтримки ветеранів, учасників бойових дій, антитерористичної операції та членів їх сімей,  військового комісаріату, військового госпіталю, військової служби правопорядку, 72 ОМБр, ЗРП, міської лікарні №4, практичні психологи  та інші розповіли про свої практики щодо залучення діючих та звільнених у запас військовослужбовців до реабілітаційних заходів, попередження виникнення гострих психологічних розладів тощо. Крім того, обговорили шляхи вироблення практичних заходів щодо:

 

- збереження, відновлення або компенсації порушення психічних функцій, якостей, особистого та соціального статусу військовослужбовця;

 

-сприяння психосоціальній адаптації військовослужбовців до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду, отриманого в екстремальній ситуації  та застосування його під час подальшого проходження служби;

 

- зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних  травм у формі гострих стресових реакцій тощо.

 

У заході взяли участь заступник міського голови Інна Новогребельська, депутат Київської обласної ради Сергій Яременко, представники громадських організацій, що опікуються учасниками бойових дій, їхніми сім’ями, громадськість та журналісти. 

 

Завдання - вирвати із серця бійця війну


Опубліковано: 18 вересня 2018 року
Поділитися