Перший аукціон: прозоро, швидко, ефективно

10 вересня ц.р. відбувся перший аукціон з продажу комунального майна м. Біла Церква, за допомогою системи «Prozorro.Продажі».

 

Об'єкт нерухомого майна, що фактично не використовувався з 2014 року та був частково занедбаний було продано за ціною 615 000 грн., при цьому стартова ціна складала 481 303 грн.

 

Мова йде про нежитлові будівлі (адміністративне приміщення і два гаражі) за адресою: м. Біла Церква, вул. Декабристів, 3а, загальною площею близько 200кв.м.

 

Рішення про приватизацію цього об’єкту через аукціон було прийнято ще в минулому році. Після того, як новий  закон про приватизацію був підписаний, даний об’єкт було підготовлено і виставлено на аукціон за допомогою системи «Prozorro.Продажі».

 

Проведення аукціонів за допомогою цієї електронної системи дозволяє продавати майно прозоро, швидко та ефективно, на засадах публічності, добросовісної конкуренції та мінімізації корупційних ризиків.

 

Як зазначив начальник управління комунальної власності та концесії міської ради Руслан Гребенюк, проведення аукціону в такий спосіб має ряд переваг, як для міської влади, так і для потенційних покупців: «Відтепер ми маємо можливість продавати майно за найвигіднішою ціною, оскільки збільшується коло потенційних покупців. Доступ до інформації про продаж приміщень матимуть зацікавлені особи не лише з Білої Церкви та країни, а й з-за кордону. Все що потрібно тепер зробити - це завантажити інформацію про об’єкт у систему, створити лот. Решту зробить система. Тепер не потрібно шукати ліцетатора (особу, яка проводе аукціон), приміщення, де відбудуться торги. Орган приватизації до початку аукціону не має жодної інформації про зареєстрованих учасників про їх кількість, їх пропозиції щодо ціни. Аукціон проводиться без будь-якого втручання з боку органу приватизації, автоматично за допомогою програмного комплексу акредитованого майданчику. Розкриття назви учасників відбувається лише після завершення аукціону -  це і є запобігання корупційним ризикам. Так само спрощено процедуру для покупців. Наразі будь хто може онлайн, за допомогою смартфона чи комп’ютера, стати учасником аукціону, фактично не виходячи зі свого приміщення. Вже не має необхідності їхати в інше місто, подавати документи, приносити платіжки тощо».

 

Отож, після того, як відбувся аукціон, система формує протокол, який підписують всі сторони. Потім ропочинається процедура відчудження комунального майна: укладається договір купівлі-продажу, сплачується вартість майна, підписується акт прийому-передачі, після чого право власності набуває покупець. Станом на 18 вересня протокол підписано, очікуємо на підписання договору купівлі-продажу та сплати за об'єкт приватизації.Опубліковано: 18 вересня 2018 року
Поділитися