Відбулося засідання позачергової п’ятдесят восьмої сесії міської ради

11 жовтня 2018 року
Поділитися

11 жовтня відбулось засідання п’ятдесят восьмої сесії Білоцерківської міської ради VІІ скликання, яке провів міський голова Геннадій Дикий.


Депутатські заяви та звернення

Перед початком сесійного засідання депутат міської ради, голова постійної комісії з питань  освіти, науки, культури, мови, прав національних меншин, міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму, соціального захисту, охорони здоров'я, материнства та дитинствачлен, член  виконкому Національного Олімпійського комітету України в Київській області Ігор Гейло вручив Подяку та медаль від НОК України Юрію Петрику, за його підтримку олімпійського руху серед учнівської молоді міста.

 

Депутат міської ради Володимир Бабенко виступив із заявою щодо підтримки воїнів, які захищають нашу державу на сході України та вшанування пам’яті про загиблих учасників АТО з Білої Церкви, особливо на передодні Дня захисника України. Також передав прапор добровольчого батальйону «Донбас» секретарю ради Вадиму Кошелю, аби у державні  та інші свята, визначені рішенням міською ради, його підіймали поруч із державним прапором України біля приміщення Білоцерківської міської ради.

 

Депутат  міської ради Сергій Мартинюк звернувся із заявою щодо вирішення питання безпритульних тварин на масиві Леваневського, оскільки надійшло звернення від тамтешніх жителів про таку проблему.  Згідно даного питання, міський голова дав доручення відповідним підрозділам  провести заходи по відлову  та стерилізації собак і наголосив, що 80% випадків укусів відбувається тваринами, які мають власників, тому необхідно вирішувати проблему саме через них. Депутат Володимир Вовкотруб поінформував про розробку нових правил утримання собак, які будуть найближчим часом затверджені, відповідно до яких, власники собак повинні будуть чіпувати своїх улюбленців, внести їх до спеціального реєстру та ін.

 

Секретар міської ради Вадим Кошель зачитав резолюцію мітингу, організованого  представниками ГО «Добровольчий Рух ОУН»  щодо перешкоджання будівництву храму Української греко-католицької церкви парафії Різдва Христового в м.Біла Церква.

 

Заява депутата Сергія Беркута стосувалася  МАФа, що знаходиться  біля будинку за адресою: м.Біла Церква, вул. Таращанська, 155. Даному МАФу міською владою не було продовжено дозвільні документи на проведення підприємницької діяльності, проте, він функціонує.  Роз’яснюючи ситуацію, заступник міського голови Валерій Гнатюк доповів про заходи, які вживає міська влада, оскільки даний суб’єкт підприємницької діяльності в незаконний спосіб отримав певні документи від Білоцерівської РДА, яка не має повноважень щодо земель території  Білої Церкви.


Затверджено міську цільову програму безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення м. Біла Церква та за певними категоріями захворювань на IV квартал 2018 року

Метою та завданнями Програми є: забезпечення життєво необхідними лікарськими засобами найбільш вразливих верств населення м. Біла Церква та пільгових категорій, збереження їх життя і здоров'я; дотримання стандартів надання медичної допомоги; раціональне використання коштів з державного та місцевого бюджетів.

 

Медико-соціальне забезпечення пільгових та соціально незахищених верств населення, що визначені чинним законодавством є пріоритетним.

За діючими нормативними документами пільгові категорії населення поділяються на декілька умовних груп: ті, яким у разі амбулаторного лікування лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно; ті, яким за таких умов лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50% від їх вартості; ті, яким при певних захворюваннях лікарські засоби відпускаються безоплатно.

Станом на 01.10.2018 року в місті Біла Церква забезпечення пільговими лікарськими засобами за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні потребує 4215 осіб. Дана цифра постійно змінюється, у зв’язку з тим, що відбувається ріст захворюваності серед населення міста. Протягом 9 місяців 2018 року використано 2 412,60 тис. грн.

 

Для вирішення соціальних потреб необхідна комплексна система заходів, зорієнтована на конкретні цільові групи населення, які потребують підтримки з боку держави та міста, чим і зумовлена необхідність розробки, прийняття і виконання даної Програми.

 

Фінансування Програми в IV кварталі 2018 року здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету. Всього необхідно передбачити  - 438 844,00 грн.

 

Виконання Програми дасть змогу:

- зменшити фінансове навантаження на соціально незахищені верстви населення шляхом забезпечення їх лікарськими засобами на пільгових умовах населення у разі амбулаторного лікування;

- зменшити кількість ускладнень, зумовлених хронічними захворюваннями;

- зменшити кількість випадків госпіталізації даної категорії населення;

- підвищити рівень якості життя та знизити рівень смертності визначеної категорії населення.


Про зміни та доповнення до міського бюджету

Депутати міської ради внесли зміни та доповнення до рішення міської ради від 21 грудня 2017 р. № 1880-43-VІІ «Про бюджет м. Біла Церква на 2018 рік».

 

Так, за рахунок очікуваного перевиконання плану надходжень за поточний рік збільшено         загальний фонд місцевого бюджету на  10 млн грн.

 

Збільшення відбулися  за рахунок надходжень з:

- податку та збору на доходи фізичних осіб- на 7,5 млн грн.;

-  податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - на 500 тис. грн.;

-  акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - на 1 мнл грн.;        

-  єдиного податку  - на 500 тис. грн.;

-  плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів - на  500 тис. грн.

 

 Відповідно до розпорядження КМУ від 20.08.2018р. №462  також  надано субвенцію місцевому бюджету на надання пільг та житлових субсидій   населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на 35 тис. грн.

 

Дані  кошти надходжень будуть спрямовані на  такі видатки:

По загальному фонду буде збільшено обсяг видатків місцевого бюджету на суму 6 673 262 грн. за рахунок:

 

-залишку коштів місцевого бюджету станом на 01.01.2018 р. – 167 262 грн.- для виконання заходів  міської програми «Цукровий діабет на 2018 рік»;

 

-очікуваного перевиконання доходної частини загального фонду місцевого бюджету – 6 506 000 грн.;

 

-управлінню освіти і науки – 4 283 360 грн. –  на оплату теплопостачання;

 

-управлінню охорони здоров’я – 600 000 грн.  - на виконання заходів  міської програми «Цукровий діабет на 2018 рік»;

 

-департаменту ЖКГ – 1 377 640 грн. – на благоустрій міста;

 

-управлінню з питань молоді та спорту – 45 000 грн. – для проведення спортивних заходів з волейболу ДЮСШ «Юність»;

 

-управлінню соціального захисту населення – 200 000 грн. – на відшкодування витрат за надання пільг з послуг зв’язку відповідно до рішення суду.

 

Також буде збільшено видатки спеціального фонду (бюджет розвитку) за рахунок передачі із загального фонду (очікуване перевиконання доходної частини місцевого бюджету) в сумі 3 494 000 грн. та проведено перерозподіл  в розрізі об’єктів  внесеням змін до міжбюджетних трансфертів.

 

За рахунок відповідної субвенції з державного бюджету  на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу збільшено обсяг субвенції з місцевого бюджету на 35 000 грн.

 

Детальніше з доповіддю начальника міського фінансового управління Світлани Терещук щодо розподілу бюджетних коштів  можна ознайомитися на  офіційному сайті міської ради за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LXG6_lBHe3c.


Прийнято рішення про виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності виконавчому комітету Білоцерківської міської ради

Так, вирішено виготовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності, цільове призначення якої змінюється з категорії «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (вид використання - під розміщення адміністративно- торгового комплексу) на категорію «Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування (вид використання - для експлуатації та обслуговування Центру надання адміністративних послуг Білоцерківської міської ради). Дана земельна ділянка знаходиться за адресою: вулиця Театральна, 5.

 

Управлінню регулювання земельних відносин Білоцерківської міської ради доручено підготувати завдання на виконання робіт з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності, цільове призначення якої змінюється.

 


Інші питання, розглянуті під час засідання сесії міської ради:

- прийнято рішення про  затвердження Порядку утворення і роботи комісії з питань передачі об’єктів у комунальну власність міста Біла Церква;

- внесено зміни до рішення міської ради від 30 серпня 2018 року № 2538-55-VII «Про придбання у комунальну власність територіальної громади м. Біла Церква об’єкта нерухомого майна»;

- затверджено детальний план території вздовж лівого берега річки Рось в районі провулку Ярового, вулиці Річковій, Запорізькій та Водопійній в м. Біла Церква.

 

У різному виступив депутат Юрій Петрик, який поінформував про шахрайські дії невідомих осіб, які від імені батьківського комітету ЗОШ № 7 збирають кошти ніби на лікування дитини. Юрій Петрик наголосив, що насправді немає ніякої постраждалої  від пожежі дитини, і у разі випадків збирання коштів – звертатися до правоохоронних органів.