Світ, з найвищої своєї точки, побачив наш прапор: часточка Білої Церкви скорила Еверест!

16 травня 2018 року, 14:22
Поділитися

Нещодавно міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий передав прапор нашого міста Ользі Іванівні Куницькій та її сину Тарасу, які займаються альпінізмом, аби весь світ мав можливість побачити його на Джомолунгмі.

 

 Отож, прапор Білої Церкви із 07 березня вирушив у далеку мандрівку – до Гімалаїв, в країну Непал, де наш земляк білоцерківець Тарас Поздній планував зробити сходження на найвищу вершину світу – Еверест (висота – 8848м).

 

У столиці Непалу м. Катманду була тепла зустріч наших земляків. Місцеві жителі, гостинно приймали білоцерківців, одягнувши їм вінки із чорнобривців  - вияв гостинності та поваги. І прапор, у товаристві трьох білоцерівців: Ольги Куницької, Тараса Позднія та Олега Ченчика розпочав похід. Білоцерківський стяг побував на озері Гокіо, вершині Гокіо-Рі

 

(5 330м),  перевалі Чо-Ла (5 420м), вершині Кала-Патар (5 648м), яка до речі на 3 м вище Ельбрусу- найвищої точки Європейського материка, і прибув до базового табору Евереста (5 280 м).

 

Звідти Ольга Куницька та Олег Ченчик повернулися до України, а Тарас залишився для здійснення своєї мети.  Альпініст, аби здійснити сходження на Еверест мав пройти певні тренування у горах, акліматизацію тощо, які потребували майже два місяці підготовки.

 

У команді з Тарасом  тренувалися львівянин Роман Городечний, дніпрянин Дмитро Семеренко.

 

І ось сталося! 14 травня 2018 року, о 6год.25хв. за київським часом,  для Білої Церкви сталася історична подія. Вперше, білоцерківець Тарас Поздній піднявся на найвищу гору світу Еверест разом з Романом Городечним та Дмитром Семеренком. Взагалі 24 українці скорили вершину. До речі, Тарас здійснював безкисневе сходження.

 

15 травня міський голова Геннадій Дикий знов зустрівся із мамою Тараса Позднія -  Ольгою Куницькою. Він привітав пані Ольгу з важливою подією та детально розпитав як відбувалася подорож її, Олега Ченчика та подальше сходження сина.

 

«Хоча нелегко було пройти 118 км гірськими стежками, піднятися на дві вершини, але ми отримали неймовірні враження і відчуття. Зокрема, з вершини Гокіо -Рі споглядали  4 «восьмитисячника» (із 14 у світі): Еверест, Лходзе, Макалу, Чо-Ойю. Сподобалася красуня Ама-Даблан,- ділилася враженнями Ольга Куницька. – У базовому таборі Евереста бачили льодопад Кхумбу – найбурхливіший, а тому найнебезпечніший  у світі, саме через нього лежить шлях до вершини Евереста.   Також вразила столиця Непалу – Катманду (висота 1 300м), столиця шерпів –Намче –Базар (3 400м), аеродром в Луклі, злітна смуга якого всього 500м і де пілоти не мають права на помилку. Гарне враження залишилося й від людей-  всі привітні, щирі. Хочуть того, що і ми з вами  - миру, роботи, щастя».

 

Під час розмови пані Ольга також розповіла про життєвий шлях сина, відмітила, що він змалку захоплювався альпінізмом, оскільки вони із чоловіком теж є прихильниками туризму та альпінізму. Тарас відвідуючи гуртки та секції цього спрямування загартовувався, а потім, закінчивши політехнічний інститут у Києві, створив туристичний клуб «Кулуар» і зараз займається улюбленою справою.  

 

Ольга Куницька розповіла про шлях створення команди для сходження, її тренування та про безпосередній підйом на Еверест.

 

«Тарас дуже любить Білу Церкву і Україну. Він із великою гордістю ніс прапор рідного міста на вершину. І я також горда, що білоцерківець залишив часточку  нашого міста на Евересті», - відмітила Ольга Куницька.

 

 Хоча під час спуску з вершини у Тараса та товариша виникли певні складнощі, зазначила пані Ольга,  зараз у хлопців усе добре, вони почувають себе у нормі, передають вітання та дякують за підтримку.

 

До речі у планах Тараса відразу, після сходження на Еверест здійснити ще одне сходження,  на ще один «восьмитисячник»  - вершину Лходзе (8 516м) разом із Іриною Галай –першою жінкою з України, яка піднялася на Еверест у травні 2016 року.

 

«Ми з радістю чекатимемо нашого земляка на Батьківщині з розповідями, враженнями та яскравими фото. Бажаємо йому здійснення всіх планів», - зазначив Геннадій Дикий.


Для довідки:

Найвища гора світу має три назви – Еверест (європейська), Сагарматха (тібецька), Джомолунгма (непальська)  та перекладається як: Матір Всесвіту, Мати всіх Вітрів, Мати всіх Богів, Дах Світу. Шерпи (місцеві жителі) кажуть, що це гора, через яку не перелетить жодна пташка.

 

Фото 1 – міський голова Геннадій Дикий передає прапор Ользі Куницькі 07 березня;

 

Фото 2 – прапор Білої Церкви розпочинає подорож у аеропорту «Жуляни»;

 

Фото 3 – зустріч в Катманду;

 

Фото 4  - біля озера Гокіо;

 

Фото 5 – на вершині Калапатар;

 

Фото 6  - базовий табір Евересту;

 

Фото 7 -  вершина гори Гокіо-Рі.

 

Фото 8, 9 – зустріч з міським головою 15 травня.