Впровадження соцзамовлення у Білій Церкві

14-15 травня у Білій Церкві відбувся ряд заходів у рамках реалізації грантового проекту посольства США «Нова якість соціальних послуг через впровадження механізму соціального замовлення у Білій Церкві та Київській області».

 

Проект реалізується Білоцерківським міським товариством дітей-інвалідів та їх батьків «Аюрведа» спільно з КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви», громадською організацією «Ми – особливі», громадською організацією «Фонд «Творча ініціатива», депутатами Білоцерківської міської ради Ігорем Гейло та Андрієм Королем, відділом інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю Білоцерківської міської ради.

 

Першим етапом виконання проекту став візит директора Одеського інституту соціальних технологій, доцента Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, керівника Аналітичного центру ‒ заступника голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення (один із розробників механізму соціального замовлення в Україні) Андрія Крупника.

 

У рамках заходів 14 травня відбувся семінар за участі депутатів і посадовців міської ради. На семінарі міський голова Геннадій Дикий зазначив: «Я переконаний, що вся ця робота спрямована на покращення якості надання соціальних послуг у нашому місті, а сам проект навчить наших дітей толерантного ставлення до людей із обмеженими можливостями. Ці питання є надзвичайно актуальними, адже на сьогодні кожна 18-та людина в Україні має інвалідність, а у Білій Церкві проживає близько 13 тис. осіб із обмеженими можливостями. Щоб вирішити проблеми соціальної адаптації та інтеграції людей з інвалідністю у суспільство, підвищити рівень свідомості суспільства щодо можливостей таких громадян необхідно впроваджувати такі ініціативи та соціальні проекти. Крок за кроком, разом, ми досягнемо успіху у цьому питанні, і я впевнений, що це сприятиме розвитку громадянського суспільства і підвищенню рівня соціальної активності містян».

 

Експерт-консультант проекту Андрій Крупник розповів, які можливості відкриває механізм впровадження соцзамовлення для розвитку громади та які «підводні камені» можуть виникнути на шляху впровадження соціального замовлення.

 

Соціальне замовлення – це комплекс заходів з вирішення пріоритетних соціальних проблем певної громади силами громадських об’єднань у співпраці з органами місцевої влади шляхом розробки і реалізації соціальних проектів за рахунок бюджетних та інших коштів через укладення соціальних контрактів на конкурсній основі.

 

Ініціатори впровадження соціального замовлення вбачають те, що у центрі уваги соціальної політики має бути людина з її проблемами і потребами, а не структура, створена для надання певних соціальних послуг. І слід підтримувати тих, хто може якісніше надати ці послуги.

 

У рамках реалізації проекту соцзамовлення у Білій Церкві було проведено такі заходи: прес-конференцію для місцевих ЗМІ; семінар із керівниками громадських організацій та представниками соціально відповідального бізнесу; консультації посадовців виконавчих органів і служб з питань методології виявлення пріоритетних соціальних проблем міста; «круглий стіл» щодо обговорення проекту Положення про соціальне замовлення у місті Біла Церква.

 

Під час проведення «круглого столу» присутні обговорили підготовку впровадження соціального замовлення у Білій Церкві, визначення його виконавців, формування соціального контракту, організацію виконання запланованих заходів, контроль якості виконаних робіт та послуг та ін..

 

Найближчим часом планується проведення інформаційної кампанії (навчальних семінарів, прес-конференцій, соціальних реклам, виготовлення та розповсюдження брошур), впровадження механізму соціального замовлення (буде розроблено проект Положення про соціальне замовлення у місті Біла Церква, створено спеціальний сайт, проведено навчання та ін.). Також буде узагальнено і поширено отриманий досвід (створення інформаційно-методичних відеокліпів, здійснення моніторингу та оцінки впровадження механізму соцзамовлення у Білій Церкві, проведення семінарів тощо).

 

У заходах взяли участь: секретар міської ради Вадим Кошель, голова постійної комісії з питань  освіти, науки, культури, мови, прав національних меншин, міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму, соціального захисту, охорони здоров'я, материнства та дитинства Ігор Гейло, голова постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку  підприємництва, власності, комунального майна та приватизації Сергій Мартинюк, депутат міської ради Олена Шевченко, керівник проекту Валерій Панько, заступник директора КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» Оксана Сахарова, начальник відділу інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю Білоцерківської міської ради Олег Турій, керівники громадських організацій та представники соціально відповідального бізнесу.

Впровадження соцзамовлення у Білій Церкві


Опубліковано: 16 травня 2018 року
Поділитися