Розпочинається прийом проектів до Громадського бюджету – 2018!

Шановні білоцерківці! З 01 травня цього року розпочинається прийом проектів до громадського бюджету Білої Церкви. З ініціативи міського голови Геннадія Дикого уже другий рік поспіль білоцерківці мають змогу власноруч зробити рідне місто кращим. Для цього потрібно описати свою ідею, зібрати підписи на її підтримку, зареєструвати проект та отримати перемогу в голосуванні.

Звертаємо Вашу увагу, що цьогорічні вимоги до проектів суттєво відрізняються від вимог минулого року.

Відповідно до рішення Білоцерківської міської ради № 2014-48-VII «Про затвердження Положення про громадський бюджет (бюджет участі) у м. Біла Церква в новій редакції» від 29 березня 2018 року, проекти мають відповідати таким суттєвим вимогам:

1. назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладена лаконічно, одним реченням;

2. проект не повинен суперечити чинному законодавству України;

3. реалізація проекту належить до компетенції виконавчих органів Білоцерківської міської ради;

4. проект має відповідати стратегічним цілям і пріоритетам розвитку міста;

5. у разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до комунальної власності територіальної громади м.Біла Церква чи/або бути у власності/постійному користуванні ОСББ, ЖБК чи співвласників багатоквартирного будинку;

6. проекти повинні стосуватися лише одного об’єкта, що належить/буде належати до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, дроги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, лікарні, дитячого садочку тощо);

7. проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат;

8. реалізований проект повинен відповідати принципу загальної доступності для мешканців міста;

9. реалізовані об’єкти в рамках громадського бюджету після їх завершення є власністю територіальної громади (комунальною власністю).

Не приймаються до розгляду проекти, які:

1. суперечать чинному законодавству України;

2. не відповідають напрямкам діяльності, визначеним міськими цільовими (комплексними) програмами або дублюють завдання, які передбачені цими програмами на плановий рік;

3. передбачають виключно розробку проектної документації або носять фрагментарний характер (виконання одного з елементів у майбутньому вимагатиме прийняття подальших елементів);

4. передбачають залучення для їх реалізації додаткової чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів міського бюджету;

5. містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміни конституційного ладу країни тощо;

6. передбачають будівництво спортивних та дитячих майданчиків (фінансування даних об’єктів визначається Програмою облаштування дитячих ігрових та спортивних майданчиків у м. Біла Церква на 2017-2020 роки (без загальноосвітніх навчальних закладів), яка затверджена рішенням міської ради від 07 вересня 2017 р. № 1111-35-VII) на час дії вищезазначеної програми.

Проекти не повинні бути фрагментарними, мають носити інфраструктурний характер, доповнювати загальний вигляд вулиці, двору чи парку, відповідати основним засадам та концепціям, визначеним у Стратегії розвитку міста Біла Церква на період до 2025 року.

Для подання проекту його автору необхідно заповнити бланк за формою згідно з додатком 1 до Положення про громадський бюджет (бюджет участі) у м. Біла Церква та додати список мешканців міста Біла Церква, які підтримують реалізацію цього проекту, не менш як 25 таких осіб з їх підписами.

Кожен автор (автори) проекту може подати два проекти на один календарний рік.

Проекти подаються особисто автором проекту шляхом заповнення форми проекту у паперовому вигляді у Центрі надання адміністративних послуг Білоцерківської міської ради за адресою: м. Біла Церква, вул. Я. Мудрого, б.38/2.

Загальна сума кошторису на реалізацію проекту не може  перевищувати 1 000 000,0 грн. на один проект.

Понад 7 мільйонів гривень буде спрямовано з міського бюджету на втілення кращих робіт, які оберете саме ви!

Термін подачі проектів – з 1 до 31 травня включно.

Деталі на сайті Білоцерківської міської ради new.bc-rada.gov.ua або за телефоном: +3804563 66-312.

Долучаймося до розвитку Білої Церкви.

Опубліковано: 16 квітня 2018 року