Олімпіада серед юних правників

Із 27 по 31 березня в місті Білій Церкві на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбувся ІV (заключний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства.

Загальна кількість учасників Всеукраїнської олімпіади юних правознавців становила 64 особи. Це учні 10-11 класів з усіх областей України та міста Києва. Метою проведення олімпіади є стимулювання самовдосконалення учнів, зацікавлення їх у якісному вивченні правознавства, виявлення, підтримка та розвиток обдарованої учнівської молоді.

Відповідальну місію визначення переможців олімпіади виконували 14 членів журі, у складі якого – провідні науковці ВНЗ України, учителі загальноосвітніх шкіл із різних міст нашої держави.

27 березня 2016 року у Білоцерківському міському будинку органної та камерної музики відбулося урочисте відкриття олімпіади.

Талановиту шкільну молодь, майбутню інтелектуальну еліту України вітали посадові особи: Сергій  Пєтухов, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції; Іван Осадчий, заступник голови оргкомітету олімпіади, ректор КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», доктор педагогічних наук; Денис Бугай, Президент Всеукраїнської ГО «Асоціація правників України»;  Сергій Пєтков, голова журі олімпіади, заступник директора Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, професор, доктор юридичних наук; Валентин Загарія, адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання «Спенсер і Кауфманн»; Раїса Євтушенко, заступник голови оргкомітету олімпіади, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України  Микола Антонюк, заступник Білоцерківського міського голови; Юрій Петрик, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, Заслужений працівник освіти України.

ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства проходив у два тури.

28 березня після консультацій для членів журі та учасників олімпіади юні правознавці виконували завдання І (теоретичного) туру.

29 березня пройшли випробовування ІІ  (практичного) туру, під час яких учасники олімпіади виконували практичні завдання з різних галузей права.

Під час проведення олімпіади для школярів та керівників команд були створені належні умови для відпочинку. Команди-учасники відвідали державний дендропарк «Олександрія» НАН України, переглянули виставу Київського обласного академічного музично-драматичного театру ім. П.К.Саксаганського. Для учасників олімпіади було також організовано зустріч із учнівськими колективами навчальних закладів міста. Керівники команд ознайомилися із досягненнями освітян Київщини, відвідали музейно-виставковий комплекс КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

30 березня учні могли реалізувати своє право на апеляцію попередніх результатів, після чого члени журі підвели підсумки та визначили переможців.

31 березня  у Білоцерківському міському будинку органної та камерної музики відбулось урочисте закриття олімпіади.

Почесні гості та члени журі вручили юним обдаруванням дипломи учасників та нагородили переможців дипломами.

Серед нагороджених – представники команд Вінницької (3 учасники), Волинської (1 учасник), Донецької (1 учасник), Житомирської (2 учасники), Запорізької (2 учасники), Івано-Франківської (3 учасники), Київської (1 учасник), Кіровоградської (2 учасники), Луганської (1 учасник), Миколаївської (1 учасник), Полтавської (6 учасників), Сумської (3 учасники), Харківської (3 учасники), Хмельницької (1 учасник), Черкаської (2 учасники).

Юних правознавців вітали вихованці дитячого колективу «Співограй» Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник», школи мистецтв № 5 міста Білої Церкви.

Керівники команд Луганської, Хмельницької та Івано-Франківської областей виступили зі щирими словами вдячності, апредставники команд Харківської та Полтавської областей - з номерами художньої самодіяльності. Вірші, які вони декламували, були пронизані духом єдності, патріотизму.

Свято закриття завершилося традиційною церемонією передачі естафети олімпіади від команди Київської – команді Житомирської області та виконанням олімпійської прощальної пісні.

За матеріалами Г Стадніченко,
І. Мазуркевич (КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»).
Фото: К. Піхотенко

Опубліковано: 01 квітня 2016 року