Обвідний канал Острова Дитинства: відродимо та збережемо

15 листопада Білу Церкву відвідала делегація з м.Київ з метою ознайомлення із ходом робіт, які фінансуються державою, відповідно до проведення природоохоронних заходів. До складу делегації входили народний депутат України Хвича Мепарішвілі, представники Держводагентства України та Басейнового управління водних ресурсів у м. Києві та Київській області, а також з Басейнового управління водних ресурсів річки Рось.

 

Як раніше повідомлялося, 08 жовтня ц.р. відбулася виїзна робоча нарада щодо поліпшення екосистеми басейну річки Рось. Мова йшла про початок розчищення двох об’єктів: обвідного каналу Острову Дитинства та водойми поблизу храму Покрови Божої матері. Загальна вартість робіт складає близько 8,9 млн грн, які було виділено з Державного бюджету Міністерством екології та природних ресурсів України за сприяння народного депутата України Хвичі Мепарішвілі.

 

У ході візиту посадовці перевірили хід виконання робіт на цих об’єктах. З приводу проекту начальник управління благоустрою та екології департаменту житлово-комунального господарства Альона Колотницька зазначила: «Загальна вартість робіт, які були заплановані на Острів Дитинства, складає близько 8,4 млн грн. Підрядна організація, яку було обрано через систему публічних закупівель «ProZorro», в першу чергу розчищає прибережну смугу каналу від дерев та чагарників. Це робиться для того, щоб спецтехніка могла заїхати для виконання робіт з поглиблення русла та планування укосів каналу. В майбутньому, вздовж каналу, розглядається можливість облаштування велодоріжок. Загальна протяжність каналу близько 1,2 км, на цій відстані буде видалено прибережну рослинність і очерети, мул, сміття та донні відкладення, сформовано берегову лінію. В ході розчищення, робітники заглиблюють русло каналу майже на 1,5 метра, при цьому його ширина залишається колишньою. Згідно договору з підрядною організацією, роботи мають бути виконані до 20 грудня ц.р.».

 

Варто наголосити, що надалі, планується використовувати оновлений канал для тренувань та змагань з веслування на байдарках, а відповідно - й відродження та розвитку цього виду спорту у Білій Церкві.

 

Як зазначив міський голова Геннадій Дикий, річка Рось – є важливою водною артерією, яка впливає на життєдіяльність чотирьох областей України. Вона є джерелом питної води для п’яти міст. У той же час, вона належить до найбільш зарегульованих річок в Україні й стан її води постійно погіршується. Тому збереження і підтримка належного екологічного стану річки Рось є важливим завданням для населених пунктів вздовж Росі й держави у цілому. Міська влада Білої Церкви намагається щорічно виконувати заходи для покращення гідрологічного режиму та екологічного стану річки. Поетапно проводяться роботи по очищенню прибережної зони від рослинності, а русла річки - від мулу, що сприяє відновленню функціонування підводних джерел. Ці заходи проводяться коштом міського бюджету».

 

Народний депутат України Хвича Мепарішвілі висловив слова вдячності представникам Держводагентства України та всім причетним за належну співпрацю у проведенні важливих екологічних заходів, як на території Білої Церкви, так і всієї Київщини. Відмітив, що наразі розроблений проект, який передбачає поліпшення екологічного стану всієї р.Рось. Проект перебуває на розгляді у відповідних відомствах. Хвича Мепарішвілі пообіцяв також всіляко сприяти залученню коштів з державного бюджету до міста, аби проводити заходи щодо збереження й водних об’єктів дендропарку «Олександрія».

Обвідний канал Острова Дитинства: відродимо та збережемо


Опубліковано: 15 листопада 2018 року
Поділитися