«Муніципальна варта»: узгодити та обговорити всі можливі питання

06 грудня в м.Біла Церква відбулося засідання «круглого столу» щодо обговорення проекту  рішення міської ради про створення комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта».  Вів засідання керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий разом із співавтором проекту рішення - депутатом міської ради Андрієм Королем, в ньому взяли участь депутати міської ради, члени робочої групи, представники міського відділу поліції, громадських об’єднань Білої Церкви та активісти міста.

Керуючий справами виконавчого комітету міської ради  зазначив, що даний проект рішення було знято з розгляду на минулій сесії на доопрацювання, оскільки запропонований статут установи містив ряд зауважень від представників громадськості, хоча був оприлюднений на сайті  міської ради за 2,5 місяці до розгляду.  Тому, метою даного засідання є висловити пропозиції й зауваження, обговорити існуючі питання та врахувати їх в  остаточній редакції документу.

«Варто зазначити, що опрацьовуючи попередню версію проекту рішення також було проведено ряд зустрічей як з громадськістю, так і з  представниками поліції для узгодження нормативно-правових питань щодо функціонування підприємства,  визначення основних завдань, співпраці правоохоронних органів та новоствореної установи. Також було вивчено досвід функціонування аналогічних підприємств у містах Луцьк, Вінниця, Ірпінь, – зауважив Сергій Постівий. – Необхідність створення органу, який доповнить та підсилить роботу поліції зрозуміла. Нашим завданням є випрацювати механізм його діяльності, визначити структуру, розрахувати витрати тощо».

Депутат міської ради Андрій Король, який є одним із авторів проекту рішення зазначив, що місту необхідне таке підприємство, яке нестиме ряд функцій по забезпеченню правопорядку, і оскільки його діяльність буде різноплановою – необхідно  досконально розробити основний документ, згідно з яким  працюватиме – статут.

Згідно зі Статутом підприємства, метою та видами діяльності Муніципальної варти є:

- забезпечення охорони публічного порядку на території міста, законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів територіальної громади у взаємодії з підрозділами Національної поліції;

- сприяння органам Національної поліції у виявленні і розкритті правопорушень, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів територіальної громади підприємств, установ, організацій від протиправних посягань відповідно до чинного законодавства України;

- участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;

- взаємодія з іншими правоохоронними і контролюючими структурами з питань попередження та профілактики порушень правопорядку;

- забезпечення виконання рішень міської ради і виконавчого комітету, розпоряджень міського голови в межах компетенції;

- виконання заходів Програм міської ради в сфері профілактики правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку;

- захист майна, забезпечення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання та фізичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування;

- забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері благоустрою міста, формування у мешканців міста активної громадської позиції щодо збереження довкілля, забезпечення чіткого виконання суб’єктами господарювання та громадянами обов’язків в сфері благоустрою;

- забезпечення контролю за здійсненням заходів з охорони майна та фізичних осіб;

- участь у забезпеченні громадського порядку в зонах виникнення надзвичайних ситуацій, охороні майна, що залишилося без нагляду в таких зонах, допомога органам місцевого самоврядування у відселенні людей з місць, небезпечних для проживання та проведенні евакуації населення та ін.

Отож, аби забезпечити виконання покладених на установу завдань, учасники  «круглого столу» обговорили питання: законодавчого урегулювання діяльності підприємства; умови отримання спеціальної ліцензії на вид діяльності в сфері надання охоронних послуг; співпраці із правоохоронними органами; забезпечення цілодобового функціонування Муніципальної варти; навчання працівників установи та ін. Присутні окремо зупинилися на можливості використання системи відеоспостереження, яка  впроваджуватиметься у місті в рамках проекту  Smart City.

В ході засідання було вирішено  в терміни до 11 грудня 2017 року надати  на адресу секретаря Білоцерківської міської ради остаточні письмові пропозиції та зауваження до проекту рішення міської ради про створення комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта», для їх опрацювання та розгляду на комісіях та сесії ради. Проект даного рішення заплановано винести на розгляд депутатів 21.12.2017р.

«Муніципальна варта»: узгодити та обговорити всі можливі питання

Опубліковано: 06 грудня 2017 року