Міцний імунітет – запорука здоров’я

Всесвітній день імунітету відзначається  1 березня за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня полягає в приверненні  громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань.

Імунітет — це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами тощо. Розрізняють вроджений і набутий імунітет. Вроджений імунітет передається спадково. Набутий імунітет виникає внаслідок перенесеної хвороби або в результаті вакцинації і спадково не передається.

Організм людини — дуже складний і постійно взаємодіючий механізм,в якому всі «деталі» виконують свою унікальну функцію, дозволяючи нам жити, добре себе почувати і успішно захищатися від різних захворювань.

Імунітет виконує в організмі неймовірно важливу роль — оберігає нас від небезпечних хвороб. Це ціла система, що підтримує здоров’я, бадьорість і витривалість.

Причин погіршення імунітету може бути декілька: генетичні порушення, критичні гормональні періоди, посттравматичні стани, крововтрати, хронічні та інфекційні хвороби, виснаження тощо.

Ознаками порушення імунітету можуть бути алергії, часті застуди, поява хронічних і важко виліковних захворювань.

На жаль, у більшості сучасних людей імунітет ослаблений через погану екологію, неправильне харчування, малу рухливість і нестачу свіжого повітря.

Імунітет можна і потрібно підтримувати на достатньо високому рівні. Для цього необхідно:

- Частіше бувати на свіжому повітрі, здійснювати прогулянки в лісі або в парку.

- Раціонально харчуватися — свіжі фрукти та овочі, а також різноманітні каші повинні бути постійно присутніми в меню. Також важливо не переїдати, мінімізувати кількість жирної, борошняної і смаженої їжі. Приймати їжу слід 3-5 разів на день невеликими порціями.

- Займатися фізичними вправами. Почати можна з легкої гімнастики, поступово збільшуючи навантаження. Дуже корисні ранкові пробіжки  на свіжому повітрі.

- Уникати стресових ситуацій. Необхідно намагатися зберігати максимально позитивний настрій, більше думати про щось хороше, частіше посміхатися. Психологи впевнені, що оптимізм — найкраща профілактика будь-якого захворювання!

- Стежити за режимом сну. Постійне недосипання призводить до збоїв в  роботі організму в цілому, тому варто раніше ввечері вимикати телевізор або комп’ютер і вчасно лягти спати. Здоровий сон — запорука гарного самопочуття й настрою та продуктивної праці.

Дотримання вищенаведених рекомендацій сприятиме  повноцінному функціонуванню не лише  імунної системи, а й організму в цілому.

Деякі ентузіасти намагаються зміцнювати свій організм за допомогою загартовування холодною водою - так званим «моржуванням». Однак не варто захоплюватися такими радикальними методами, оскільки існує велика небезпека спровокувати  різні запальні процеси. Більш ефективним і щадним рішенням може стати контрастний душ, який  не тільки сприяє корекції імунітету, але й призводить до зміцнення стінок судин, а також привчає організм до перепадів температури, що підвищує стійкість організму в холодну пору року.

Часник і цибуля, аптечні полівітаміни також можуть принести певну користь, але при цьому слід пам’ятати, що передозування вітамінів іноді набагато небезпечніше від їхнього дефіциту.

Не варто забувати також регулярно відвідувати лікарів, адже на ранніх стадіях усі хвороби лікуються набагато успішніше.

Бережіть себе і будьте здорові!

Інформація від управління охорони здоров’я БМР

Опубліковано: 27 лютого 2019 року