Громадська рада вивчить питання тарифів на проїзд

21 січня в м. Біла Церква відбулося позачергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради, яке провела її голова Оксана Сахарова.

Питання, яке було винесено на порядок денний стосувалися двох рішень виконавчого комітету міської ради: про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування та про тариф на проїзд у міському електричному транспорті було розроблено після розгляду звернення КП БМР «Тролейбусне управління». Дані рішення були ухвалені 15 січня ц.р., ними було затверджено підняття тарифів на проїзд у маршрутках  до 7 грн., у тролейбусах: у водія  (кондуктора) –  5,0 грн;  у стаціонарній касі - 4,0 грн; з використанням мобільного додатку - 4,5 грн. Крім того, у разі використання  пластикової безконтактної картки при одноразовому придбанні поїздок тариф на проїзд у міському електричному транспорті передбачена можливість здешевлення проїзду.

Підняття даних тарифів викликало підвищену увагу серед жителів міста, тому Громадською радою було вирішено вивчити та обговорити дані питання.

Крім  вісімнадцяти членів Громадської ради  у засіданні взяли участь депутати міської ради- Андрій Король, Володимир Бабенко, Микола Колосенко, Олександр Ореховський, Ігор Гейло,   керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий, заступник міського голови Олександр Поляруш, член виконавчого комітету міської ради, депутат Київської обласної ради Станіслав Поліщук, керівники ряду структурних підрозділів міської ради,  представники громадськості Білої Церкви, які ініціювали розгляд цих питань Громадською радою, представники всіх підприємств-перевізників, що надають ці послуги у місті.

До засідання долучився й народний депутат України Хвича Мепарішвілі, який на початку засідання зазначив: «Міська влада розуміє важливість даного питання, адже фінансовий тягар відчувають майже всі білоцерківці.  Сьогодні я, разом із міським головою Геннадієм Диким провели зустріч із рядом активістів  міста, на думку яких рішення, яким було піднято тарифи на проїзд у міському громадському транспорті,  прийнято із порушеннями. Тому, аби вивчити питання та з’ясувати чи пройшли дані документи необхідні процедури, нами спільно було прийнято компромісне рішення – призупинити введення рішень в дію на місяць – до 01 березня ц.р. Підійти до вивчення даного питання потрібно виважено, адже враховувати  аргументи щодо розрахунків тарифів перевізниками також потрібно. Підняття статей витрат плинули на тарифи не тільки Білої Церкви, а й багатьох інших міст. Компроміс має бути, сподіваємося на взаєморозуміння».

Отож, під час  засідання, після обговорення та отриманих відповідей від начальника  відділу транспорту та зв’язку міської ради Олени Шевченко, керуючого справами виконавчого комітету міської ради Сергія Постівого,  керівників підприємств-перевізників щодо всіх процедур, які стосувалися прийняття рішення, методики  розрахунків тарифів, виконання інвестиційних зобов’язань та організації роботи на автотранспортних підприємствах,  присутні прийшли до висновку про необхідність  детального вивчення вищезазначених рішень.

За підсумками засідання члени Громадської ради прийняли рішення:

1. Ініціювати проведення громадської експертизи щодо питання підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті.

2. Створити робочу групу для проведення громадської експертизи по даному питанню та завершити її роботу до 1 березня 2019 року.

3. Звернутись до виконавчого комітету Білоцерківської міської ради з пропозицією призупинити дію рішень про підвищення тарифу на перевезення у міському транспорті до завершення проведення громадської експертизи, але не пізніше чим до 1 березня.

4. Звернутись до депутатів БЦМР з пропозицією про скасування рішення виконавчого комітету БЦМР від 15.01.19 №10 "Про тариф на послуги з перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування" та №11 "Про тариф на проїзд у міському електричному транспорті

5. Затвердити текст Запиту на проведення громадської експертизи рішення виконавчого комітету БМР від 15.01.19 №10 "Про тариф на послуги з перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування" та №11 "Про тариф на проїзд у міському електричному транспорті"

Громадська рада вивчить питання тарифів на проїзд


Опубліковано: 22 січня 2019 року
Поділитися