День найвищих цінностей, якими володіє людина, – гідності та свободи

Ми бачимо гідність в очах хлопців, що без бронежилетів, першими повстали проти беззаконня влади.

 

Ми бачимо гідність в очах жінок, які відпускають своїх чоловіків на захист України.

 

Ми бачимо гідність у волонтерах-медиках, що виносять поранених під кулями.

 

Ми бачимо гідність у людях, котрі, незважаючи на мороз і блоковане метро, несли їжу й медикаменти на Майдан і в шпиталі.

 

Ми бачимо гідність журналістів і операторів.

 

Ми бачимо гідність у священиках, які повернули нам віру в те, що церква може бути разом з народом.

 

Україна заплатила і продовжує платити  надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот нашого народу.

 

21 листопада в м. Біла Церква  відбувся захід з нагоди Дня Гідності та Свободи.

 

День Гідності та Свободи відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

 

Цього дня білоцерківці традиційно зібралися біля стели Героям Небесної Сотні та Героям, загиблим в зоні проведення АТО, аби вшанувати  тих, хто має гідність, того, хто знаходить в собі сили вірити і творити правду.

 

В ході заходу перед присутніми виступив міський голова Геннадій Дикий, зазначивши, що для кожного українця гідність і свобода – це два ототожнені і зрозумілі поняття, адже тисячоліттями наші земляки мусили відстоювати свою свободу та гідність, боротися  за свою волю, своє краще майбутнє, бо різні імперії прагнули завоювати та намагалися знищити нашу державність. А оскільки, покоління за поколінням, з молоком матері кожне дитя вбирає ці поняття - гідність у нас у серці та у розумі, тому ми й стоїмо сьогодні на своїй  рідній землі та  до останнього подиху захищатимемо її.

 

«Якщо ми будемо гідні – ми будемо вільні. Тільки вільні нації є самодостатніми, успішними й процвітаючими», - зазначив Геннадій Дикий.

 

Вшановуючи пам’ять людей, які чотири роки тому загинули на Майдані Незалежності, міський голова звернувся до молоді, наголосивши, що тоді, переважно їхні ровесники, першими підтримали подальший європейський напрямок розвитку України: «Ми маємо пам’ятати про це. Завтра вам жити, розвивати країну, виховувати дітей та на прикладі української історії показувати як необхідно відстоювати Батьківщину».

 

Також, зі словами великої шани щодо патріотизму та мудрості героїв України,  які боронили свободу та гідність української держави виступили благочинний Білоцерківського району української православної церкви Київського патріархату, настоятель парафії Покрова Божої Матері  священик Микола Гопайнич.

 

В ході заходу звучали авторські вірші вихованців центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» Святослава Петрішина (учень гімназії №2) та Владислави Ткаченко  (учениця загальноосвітньої школи №6),  в яких юні білоцерківці підняли тему вагомості цієї події в подальшому розвитку України;  лунали пісні у виконанні вокального ансамблю БНАУ.

 

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих та поклали квіти до стели з портретами загиблих Героїв .

 

Отож, події Майдану 2014 року перетворилися на Єврореволюцію - боротьбу  за людську та національну гідність громадян України. Революція  відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Шукаючи Європу, ми знайшли Україну!

 

В заході взяли участь заступники міського голови, керівники структурних підрозділів міської ради, учні загальноосвітніх шкіл міста,  громадськість та журналісти місцевих ЗМІ.

День найвищих цінностей, якими володіє людина, – гідності та свободи


Опубліковано: 21 листопада 2017 року
Поділитися