23.01 Відбулося засідання виконавчого комітету

23 січня відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий. В ході засідання було розглянуто ряд рішень щодо забезпечення життєдіяльності Білої Церкви.

 

 

 

 

 

 

 

Буде проведено конкурс з визначення установи банку

Членами виконавчого комітету було прийнято рішення про проведення конкурсу з визначення установи банку для розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках банків у 2018році.

Даним рішенням також затверджено склад конкурсної комісії з визначення установи банку для розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках та умови проведення даного конкурсу.

 

Критеріями при визначенні банку - переможця є:

- розмір процентної ставки за вкладом (депозитом);

-термін повернення коштів на рахунок міського бюджету за письмовим зверненням фінансового управління;

- розмір незнижувального залишку на депозитному рахунку або його відсутність;

 -строки перерахування до міського бюджету процентів за вкладом.

 

Переможцем конкурсу визначається банк, який за інших рівних умов запропонував найвищу процентну ставку за вкладом (депозитом) на відповідний строк.

 

Пропозиції від банківських установ подаватимуться в запечатаних конвертах, їх відкриття буде здійснюватися конкурсною комісією. На конкурс прийматимуться пропозиції лише  від державних банків.


Порядки відшкодування витрат на надання медичних послуг учасникам АТО затверджено

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст.40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ветерани війни та учасники антитерористичної операції мають певні пільги при отриманні медичних послуг. На виконання законодавства України 21 грудня 2017 за №1805-42-VII  рішенням Білоцерківської міської ради була затверджена Міська комплексна програма підтримки ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на 2018-2020 роки.


Відповідно даної програми членами виконавчого комітету було затверджено ряд організаційних заходів. Зокрема затверджено Порядки:

- надання грошової допомоги для компенсації витрат на стоматологічні послуги;

- відшкодування вартості обстеження, проведеного методом комп’ютерної томографії або магнітно-резонансної томографії;

- надання одноразової матеріальної допомоги на проведення складних хірургічних операцій;

 

- надання грошової допомоги для компенсації витрат на реабілітаційні послуги;

- організації надання транспортних послуг на виконання окремих заходів Міської комплексної програми підтримки ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на 2018-2020 роки.

 

Дані документи містять чітко виписані механізми надання допомог, відшкодування витрат особам, які мають право на часткову їх компенсацію, розмір  таких допомог, перелік документів, які необхідно подавати тощо.

 

Доповідаючи дане питання заступник міського голови  Інна Новогребельська зазначила: «Основною умовою даного механізму є те, що будуть підписуватися трьохсторонні договори між надавачем послуг, особою, яка отримує послугу та управлінням соціального захисту населення, яке  є головним розпорядником коштів.   Загальна сума фінансування заходів на період дії програми передбачена у  розмірі 10 млн 205 тис.грн. На 2018рік за потребою необхідно  3 млн 285 тис. грн. Поки що, при затвердженні міського бюджету – визначена  сума 600 тис.грн., але надалі заплановано дофінансування на здійснення відповідних заходів».


 Інспекцію з благоустрою буде реорганізовано

На засіданні виконавчого комітету міської ради було схвалено проект рішення міської ради «Про реорганізацію комунальної установи Білоцерківської міської ради «Інспекція з благоустрою міста Біла Церква» та рекомендовано винести його на розгляд сесії Білоцерківської міської ради.

 

Дане рішення прийматиметься з метою посилення ефективності та вдосконалення роботи комунальних підприємств, для більш раціонального використання коштів з міського бюджету.

 

Комунальну установу Білоцерківської міської ради «Інспекція з благоустрою міста Біла Церква» буде реорганізовано шляхом приєднання до комунального підприємства Білоцерківської міської ради "Муніципальна варта".

 

Проектом рішення визначено, що Муніципальна варта є правонаступником майнових прав та обов'язків реорганізованої Інспекції з благоустрою міста Біла Церква, а також усіх соціально-економічних зобов'язань перед найманими працівниками вказаних юридичних осіб.

 

Проект також передбачає утворення комісії з припинення юридичної особи шляхом реорганізації (приєднання) комунальної установи Білоцерківської міської ради «Інспекція з благоустрою міста Біла Церква» та проведення відповідних процедур після прийняття рішення.

 

Проект на сесію БМР щодо придбання двох автомобілів «Муніципальній варті» схвалено

Члени виконавчого комітету схвалили проект рішення міської ради «Про надання дозволу комунальному підприємству Білоцерківської міської ради  «Муніципальна варта» на придбання двох одиниць спецтехніки (легкові автомобілі)».

 

Даний проект рішення міської ради передбачає надання дозволу КП  БМР «Муніципальна варта», на придбання двох спеціальних легкових автомобілів на суму, що не перевищує 1млн 100 тис. грн у порядку визначеному чинним законодавством України.

 

Директору комунального підприємства буде доручено укласти договори на придбання  двох одиниць спецтехніки, провести страхування вказаного майна, а також здійснити необхідні дії щодо оформлення відповідних документів, що підтверджують право власності на техніку.

 

Автомобілі необхідні КП для виконання визначених умов на отримання  ліценції на здійснення охоронної діяльності. Їх придбання відбуватиметься за рахунок коштів статутного фонду підприємства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Присуджено міську літературно-мистецьку премію ім. І.С. Нечуя – Левицького

Розглянувши подання відділу культури і туризму та  протокол комісії з присудження міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького, відповідно до законодавства України виконавчий комітет міської ради вирішив: присудити дану премію Євтушенку Віктору Арсенійовичу і Стародубу Олексію Володимировичу та вручити дипломи з грошовими преміями по 5 тис.грн  кожному лауреату.

 

В ході доповіді радник міського голови Микола Антонюк доповів, що  на здобуття премії  матеріали подавали  такі кандидати:

Стародуб Олексій – за наукові доробки и у сфері археології, історії, краєзнавства;

Фокіна Тетяна – за творчий доробок, виставкову діяльність;

Наумов Роман – за творчий доробок  у сфері фотомистецтва,  фотоальбом «Біла Церква»;    

Євтушенко Віктор – за книгу «Щось не так»;

Поліщук Тетяна – за літературно-театральну діяльність ;

Ручай Ганна –за книгу «На східному фронті є зміни».

 

Відбулося два засідання комісії з присудження міської літературно-мистецької премії ім.І.С.Нечуя-Левицького:

І засідання 17.11.17р. – розгляд матеріалів, що надійшли в комісію та допуск кандидатів на здобуття звання лауреата  премії.

ІІ засідання 1.12.18р. – обговорення кандидатів та визначення двох лауреатів.

У результаті  таємного голосування  й були визначені лауреати.

 

Для довідки:

Олексій Стародуб -бере активну участь у  культурно-громадському житті міста, вивчає проблеми археології,  історії, топоніміки Білої Церкви та району. Він фактично єдиний дослідник білоцерківської історіографії.

Олексій Стародуб є співавтором «Інформаційного довідника з перейменування вулиць і міст у 2016 році. Декомунізація в Білій Церкві» (2017р.). Зробив великий внесок у написання книги «Будівельна історія Білої Церкви XI-XXI століть» - 4 томи (2017р.). Близько 70 його статей опубліковано у збірниках та журналах Білоцерківського краєзнавчого музею.

Олексій Володимирович – учасник численних історико-краєзнавчих читань ім.Петра Лебединцева, які відбуваються у Білоцерківському краєзнавчому музеї. Тематика його доповідей охоплює історію у найширшому її розумінні  - від таємничої епохи заснування міста Гюргева - до вивчення невідомих сторінок біографії і діяльності наших земляків.

Віктор Євтушенко. Про високий рівень його творів свідчить те, що поет-гуморист з Білої Церкви є лауреатом кількох Всеукраїнських фестивалів – конкурсів гумору та сатири, молодіжної літературно-мистецької премії ім. Вінграновського.

У збірці «Щось не так» переважають жарти й дотепи  з нашого повсякденного побуту.  Цікаві сюжети, добірна народна мова, оригінальність у висвітленні  здавалося б банальних, сотні разів обписаних попередниками тем, ставлять Віктора Євтушенка в один ряд з кращими українськими сміхотворцями.


Встановлено тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій

Членами виконавчого комітету було підтримано рішення щодо встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій комунальних підприємств міської ради житлово-експлуатаційних контор № 1, 6, 7, розрахованих шляхом коригування діючих тарифів.

 

Директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Анатолій Кравець доповідаючи даний проект рішення наголосив: «Враховуючи вимоги чинного законодавства України, а саме: зміну розміру мінімальної заробітної плати та зростання цін на енергоносії, керівництвом ЖЕКів міста було здійснено розрахунок економічно обґрунтованого тарифу, який на сьогодні склав – від 7,5 до 7,8 грн. Проте, враховуючи низьку платіжеспроможність громадян  та значне фінансове навантаження під час опалювального періоду запропоновано на розгляд середній тариф від 5,25 грн до  5,35 грн. Даний тариф дасть змогу належно утримувати житлові будинки та прибудинкові території до моменту вступу в дію ЗУ «Про житлово-комунальні  послуги» в червні 2018 року» .

 

За словами Анатолія Кравця цей тариф враховує зміну тарифів на утримання та технічне обслуговування ліфтів  та вивезення побутових відходів й корегування мінімальної заробітної плати з 01.01.2018р. У ході обговорення тарифу було проведено зустрічі із громадськістю, надані обґрунтовані відповіді на всі їхні запитання.

 

Крім того, було проведено аналіз аналогічних тарифів по іншим містам, за підсумками якого визначено, що після підняття тариф у Білій Церкві, якщо враховувати таку ж кількість послуг, буде  нижчим за середній в Україні.

 

Міський голова Геннадій Дикий зауважив: «Тариф на кожен будинок обраховано  окремо в залежності від прибудинкової території, наявності чи відсутності ліфта тощо.  Також, згідно із новим законодавством, всі громадяни - співвласники  багатоквартирних будинків, мають можливість, не створюючи ОСББ, на загальних зборах визначити управителя й самостійно обирати надавача послуг по іншим тарифам».

 

Пропозиції по тарифам були оприлюднені у газеті Громадська думка. З ними можна ознайомитися за посиланням: тут

 

Дане рішення набирає чинності  з 01 лютого 2018 року.


Встановлено розмір плати батьків за харчування учнів

Розглянувши подання  управління освіти і науки, відповідно до законодавства  України  та інших нормативно-правових документів виконавчий комітет міської ради вирішив: встановити з 25 січня 2018 року розмір плати для батьків за одноразове харчування в закладах загальної середньої освіти денної форми перебування міської комунальної власності для учнів віком від 6 до 10 років та віком від 10 років і старше в розмірі 18 грн 50 коп. у день на одну дитину.

 

Доповідаючи дане питання начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик зазначив: «Батьки платитимуть таку ж суму, яка  виплачується з міського бюджету на харчування дітей пільгових категорій. Варто наголосити, що витрати на оплату праці й нарахування на оплату праці, комунальних послуг та енергоносіїв не  є складовими розміру плати за харчування. Сума 18 грн 50 коп. спрямовуватиметься виключно на приготування порції харчування дитини».

 


У Білій Церкві створять унікальний реєстр для обліку дітей шкільного віку та учнів

Під час засідання виконавчого комітету було розглянуто та затверджено рішення «Про ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», з якого доповів начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик. Він наголосив, що таке рішення приймається щороку – з метою проведення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів м. Білої Церкви, здійснення контролю за здобуттям ними повної загальної середньої освіти. Але нині розглядається пізніше, оскільки лише у вересні 2017 року вийшов новий Порядок ведення дітей шкільного віку та учнів. Даний порядок передбачає, що перед створенням реєстру має бути встановлений уповноважений орган, відповідальний за ведення даного обліку. Тож, відповідно до прийнятого виконавчим комітетом рішення, управління освіти і науки Білоцерківської міської ради було встановлено уповноваженим органом, відповідальним за ведення обліку дітей шкільного віку та учнів та постійне оновлення реєстру даних про дітей шкільного віку та учнів (на кожен рік окремо).

 

Також рішення передбачає, що управління освіти і науки зобов’язане створити реєстр даних дітей шкільного віку та учнів на кожен рік окремо терміном до 20 серпня 2018 року; забезпечити виконання всіх заходів, що стосуються забезпечення ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, відповідно до Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів; забезпечити системний контроль за виконанням закладами загальної середньої освіти відповідно до Порядку в частині обліку учнів, їх переведення, відрахування та відвідування ними навчальних занять; розробити технічне завдання для створення реєстру даних про дітей шкільного віку та учнів; здійснити заходи щодо закупівлі електронної програми реєстру даних дітей шкільного віку та учнів відповідно до вимог чинного законодавства України; закріпити за закладами загальної середньої освіти території обслуговування.

 

«Вважаю, що це дуже гарний прецедент не тільки для Білої Церкви, але й для всієї України, адже в жодному іншому місті більше немає такої електронної бази даних про учнів, де буде чітко визначено інформацію про їхні вікові категорії, місце проживання, стать, місце навчання або місце роботи випускників навчальних закладів тощо. Усі ті персональні дані, які має у своєму розпорядженні управління освіти і науки, з дозволу батьків будуть розміщені у цих таблицях. Разом з тим, даним рішенням пропонується затвердити перелік вулиць та будинків за навчальними закладами, відповідно до яких школи будуть зобов’язані в будь-якому випадку приймати дітей дошкільного та шкільного віку до навчального закладу для того, аби забезпечити всіх дітей загальною середньою освітою», - наголосив Юрій Петрик.


Встановлено нові тарифи на послуги з перевезення

Під час засідання виконавчого комітету були розглянуті рішення щодо тарифів на  послуги  з  перевезення пасажирів  на  міських  автобусних  маршрутах загального користування та на проїзд у міському електричному транспорті.

 

Так, рішення про  тариф  на  послуги  з  перевезення пасажирів  на  міських  автобусних  маршрутах загального користування було прийнято  розглянувши подання  відділу транспорту та  зв’язку  міської  ради, листи від  керівників підприємств-перевізників: товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНССІТІ», приватного підприємства “КАН”, малого приватного підприємства “Діліжанс”, публічного акціонерного товариства “Білоцерківський  автобусний  парк”,  комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Тролейбусне управління».

 

Необхідність його прийняття викликана у  зв’язку зі зміною умов виробничої  діяльності  та  реалізації  послуг,  з метою забезпечення  необхідного  рівня безпеки та  якості  послуг пасажирських перевезень, відповідно до законодавства України та інших нормативно-правових актів.

 

Отож, виконавчий комітет міської  ради  вирішив встановити тариф на  послуги  з  перевезення пасажирів  на  міських  автобусних маршрутах  загального  користування – 5 грн.

 

Другим рішенням члени виконавчого комітету встановили тариф на проїзд у міському електричному транспорті. Так, при купівлі разового квитка:  у кондуктора або водія  вартість проїзду становитиме 4 грн; у стаціонарній касі або терміналі - 3 грн.

 

У  разі  використання  пластикової  безконтактної  картки  при  одноразовому  придбанні  поїздок:

- 1-20 поїздок – по 2,5 грн/поїздка (середня вартість однієї поїздки становитиме – 2,5 грн);

- 21-40 поїздок – по 2,5 грн/поїздка, із зарахуванням  2-х безкоштовних поїздок (середня вартість однієї поїздки становитиме – 2,33 грн);

- 41-60 поїздок – по 2,5 грн/поїздка, із зарахуванням 5-ти безкоштовних поїздок (середня вартість однієї поїздки становитиме – 2,2 грн);

- 61-80 поїздок – по 2,5 грн/поїздка, із зарахуванням 8-ми безкоштовних поїздок (середня вартість однієї поїздки становитиме – 2,15 грн);

-80-100 поїздок – по 2,5 грн/поїздка, із зарахуванням 14-ти безкоштовних поїздок (середня вартість однієї поїздки становитиме – 2,03 грн).

За перевезення пільгових категорій населення економічно обгрунтований тариф для здійснення компенсаційних виплат встановлено  - 4грн.


Вартість проїзного квитка, терміном на 1 місяць, на проїзд  у міському електричному транспорті буде такою:

-  для громадян – 100 грн; 

- для студентів денної  форми навчання – 50грн / за електронними студентськими квитками – 45грн;

- для  учнів загальноосвітніх  шкіл –  25грн/ за  електронними учнівськими квитками – 20грн.

Датою початку місяця  вважається дата  першої валідації (використання  картки).

 

Вартість одноразової застави за користування  пластиковою безконтактною карткою становитиме  20 грн. Кошти одноразової застави повертатимуться при поверненні пластикової безконтактної картки.

 

Обидва  рішення наберуть чинності з дня  його  офіційного оприлюднення.

 

Разом з тим, аби при піднятті вартості проїзду на автобусних  маршрутах підвищити якість надання послуг, зобов’язати водіїв дотримуватись необхідних умов перевезень пасажирів, належного ставлення до пільгових категорій населення  також було прийнято рішення про внесення змін в додаток до рішення  виконавчого комітету міської ради від 14 лютого 2017 року № 24 «Про затвердження Типового договору на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в м. Біла Церква».

 

Змінами зобов’язано перевізника у місячний термін встановити на кожен автобус відеореєстратори  зовнішнього та внутрішнього запису з обов’язковим збереженням даних не менше 3 діб. Також у транспортних засобах будуть розміщені відповідні написи, які сповіщатимуть про відеозйомку. У діючих договорах із перевізниками також буде додано аналогічний пункт.


Інші питання розглянуті під час засідання:

- внесено зміни в додаток до рішення виконавчого комітету міської ради від 09 серпня 2016 року № 336 «Про склад адміністративної комісії виконавчого комітету міської ради в новій редакції» шляхом викладення його в новій редакції;

- затверджено склад громадської комісії з житлових питань управління житлового господарства департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради;

- прийнято рішення про деякі питання щодо квартирного обліку;

- прийнято рішення про безкоштовну передачу колод дерев необроблених, отриманих від видалення аварійних та сухостійних дерев в місті Біла Церква. Колоди планується передати управлінню соціального захисту населення для надання їх соціально незахищеним верствам населення;

- затверджено склад комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості по вулиці Євгена Деслава, 16-а;

- внесено зміни в додаток до рішення виконавчого комітету міської ради від 12 вересня 2017 року № 318 шляхом викладення його у новій редакції;

- затверджено комісію по обстеженню житлового фонду міста Біла Церква з метою оцінки його санітарно-технічного стану в новому складі та склад робочої групи по розробці та виконанню заходів по поводженню з відходами;

- встановлено режим роботи ряду об’єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення;

- внесено зміни в додаток 2 до рішення виконавчого комітету міської ради від 10 січня 2017 року №03 «Про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради» шляхом викладення його в новій редакції;

- схвалено проект рішення міської ради «Про затвердження істотних умов енергосервісних договорів";

- затверджено акт приймання-передачі житла, придбаного згідно із договором купівлі-продажу квартири. Квартиру придбано за цільові кошти з державного бюджету, її використовуватимуть  як соціальне житло для поліпшення житлових умов дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

- прийнято рішення про деякі питання щодо розміщення об’єктів зовнішньої реклами  та розглянуто ряд  питань щодо опіки малолітніх дітей, захисту їх  майнових та житлових інтересів та ін.


Опубліковано: 23 січня 2018 року
Поділитися