Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Графік 1

порівняно з кількістю застрахованих осіб протягом 2019-2021 років

Графік 2

Стабільне зниження стану травматизму – показник ефективності профілактичної роботи

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до основних завдань і функцій Фонду соціального страхування України та його робочих органів належить здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці. Показником ефективності здійснення профілактичних заходів є стан виробничого травматизму у суб’єктів господарювання (страхувальників).

За підсумками аналізу повідомлень про нещасні випадки, що надійшли до відділень управління впродовж 2016-2021 років, можна констатувати наявність стабільної позитивної динаміки покращення стану виробничого травматизму у страхувальників Київської області. Кількість повідомлень зменшилась  на 31%  протягом  останніх шести років: якщо у 2016 році їх було 277, то у 2021 вже 191.

Також варто зазначити позитивну динаміку зниження кількості нещасних випадків за повідомленнями, отриманими в кожному з наступних років порівняно з попереднім, а саме: у 2017 році на 2%, 2018 – 9%, 2019 – 5%, 2020 – 10%, 2021 – 9%. І це при одночасному збільшенні на 25% кількості страхувальників за шестирічний період із 150 до 188 тисяч суб’єктів господарювання та на 16% кількості застрахованих осіб – з 488 до 564 тисяч осіб.

З огляду на зазначене, простежується тенденція до покращення ефективності профілактичної діяльності службою страхових експертів з охорони праці управління.

Нижче наведено графічні зображення динаміки співвідношення кількості повідомлень про нещасні випадки до кількості страхувальників (графік 1) та до кількості застрахованих осіб (графік 2).

Опубліковано: 22 лютого 2022 року