Народному аматорському хору «Від серця до серця» – 45!

13 червня в Будинку органної та камерної музики відбувся концерт народного аматорського хору «Від серця до серця» з нагоди його 45-річчя. Понад 30 років керівником колективу є заслужений діяч мистецтв України Володимир Клюєв.

З поважною датою творчий колектив привітав секретар Білоцерківської міської ради Володимир Вовкотруб, який наголосив, що цей захід – непересічна подія для культурної сфери нашої громади, адже протягом 45 років колектив дарує українську пісню нашому суспільству.

«Українська пісня – це національний скарб нашої держави, і ми маємо її шанувати, охороняти і популяризувати. Ви це робите на найвищому рівні. Пісня у вашому виконанні – це родзинка Білої Церкви. Ми завжди пишаємося тим, що ви творите в нашому місті», – зазначив Володимир Вовкотруб. Він вручив колективу грамоту Білоцерківської міської ради та її виконавчого комітету, а також символічний подарунок.

Грамоту «За заслуги перед Українським народом» керівнику хору «Від серця до серця» Володимиру Клюєву вручив народний депутат України ІХ скликання Микола Бабенко.

Під час концерту з нагоди свого 45-річчя хор представив свої найкращі номери. У репертуарі колективу – українські народні пісні, хорові твори сучасних композиторів, колядки, щедрівки, твори українських класиків.

Вітаємо колектив хору та бажаємо нових творчих звершень!

У заході також взяли участь: заступник міського голови Катерина Возненко, депутати Білоцерківської міської ради, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.

Для довідки

Історія колективу розпочалася у 1979 році. На базі енергоцеху заводу «Сільмаш» був створений хор, першим художнім керівником якого став Іван Забірченко, а пізніше, з 1990 до 1993 року, його очолював Микола Кириленко. У 1993 році керівництво хором перейняв Володимир Клюєв.

З кожним роком хор набував досвіду й удосконалювався. Учасники хору «Від серця до серця» відповідальні, прекрасні душею і серцем люди. Вони люблять свою творчу справу і завжди з повною віддачею відвідують не тільки планові репетиції, а й додаткові.

Наразі хор, як велика співоча сім’я, налічує 56 учасників, якими вміло керує Володимир Клюєв та концертмейстер колективу Віктор Шпаков. При хорі є ансамблі чоловічого та жіночого складу, дуети. Солісти хору – Ірина Смотрицька, Лора Кузьмінська, Ольга Бублик, Аліна Губань, Андрій Шалімов, Михайло Ковтун, Валентина Єзерська. Хор співає українською, польською та іншими мовами. У репертуарі хору українські народні пісні, хорові твори сучасних композиторів, колядки, щедрівки, твори українських класиків.

Хоровий колектив є активним учасником всіх заходів культурного життя Білої Церкви, району, Київської області; брав участь у численних Всеукраїнських та міжнародних хорових фестивалях, відзначений багатьма нагородами:

- у 2002 р. – лауреат V регіонального огляду-конкурсу хорових колективів Херсонщини «Чорнобаєвський заспів»;

- 2003 р. – лауреат хорового фестивалю у Польщі;

- 2006 р. – володар Гран-прі V Всеукраїнського міжнаціонального фестивалю мистецтв «Українська родина-2006». Лауреат V Всеукраїнського фестивалю – конкурсу колективів народного співу ім. Демуцького;

- 2008 р. – лауреат VII відкритого хорового обласного конкурсу ім. К.Стеценка (І місце), VI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Байда» (І місце);

- 2011 р. – володар Гран-прі VIII обласного конкурсу хорових колективів ім. К.Стеценка, володар Гран-прі XIV регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаєвський заспів»;

- 2012 р. – брав участь у святковому концерті з нагоди 80-річчя утворення Київської області «Київщина – серце України» в НП «Україна», також став лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Нечуя-Левицького –Українського фонду культури;

- 2013 р. – диплом ІІ ступеню за участь у VІІ Всеукраїнському фестивалі – конкурсі козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена» м. Радивилів;

- 2015 р. – І місце в номінації народні хори ІX-го обласного огляду – конкурсу хорових колективів імені К.Стеценка;

- 2016 р. – диплом І ступеня в ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хорового співу та інструментальної музики «Галицькі Самоцвіти» (м. Львів);

- 2017 р. – диплом І ступеня у XXI відкритому фестивалі «Мистецьке свято «Душі криниця» 2017» (м. Кривий Ріг);

- 2017 р. – диплом І ступеня X обласного огляду-конкурсу хоровий колективів ім. К.Стеценка;

- 2018 р. – лауреати Всеукраїнського відкритого фестивалю-конкурсу хорових колективів ім. Л.Ященка. Подяка від Національного музею народної архітектури та побуту України;

- 2019 р. – лауреати міської літературно-мистецької премії ім. М.Сома.

Колектив «Від серця до серця» постійно працює над поновленням свого пісенного репертуару.

Народному аматорському хору «Від серця до серця» – 45!

Опубліковано: 14 червня 2024 року