Білоцерківська міська рада провела своє 69 засідання
30 січня відбулося позачергове засідання 69 сесії Білоцерківської міської ради, яке провів секретар міської ради Володимир Вовкотруб. На порядок денний було винесено понад 170 питань.
Аби всі громадяни, житло яких постраждало від шахедів, змогли отримати матеріальну допомогу
Під час засідання були внесені зміни до Програми соціальної підтримки «Турбота» на 2023-2025 роки, затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 17 листопада 2022 року № 3264-34-VIII.
Зокрема, доповнено пункт Програми, а саме внесено формулювання, за яким громадяни, які постраждали не лише внаслідок надзвичайної ситуації місцевого рівня, а й через збройну агресію російської федерації проти України, зможуть отримати компенсацію вартості оренди житлових приміщень.
Як зауважила перший заступник міського голови Інна Новогребельська, потреба у зміні виникла через те, що ситуація, коли громадяни втратили житло під час нещодавньої атаки росіян, підпадає під класифікацію: пошкодження внаслідок збройної агресії. Тож ці білоцерківці, допоки буде тривати відновлення їхніх будинків, зможуть отримати компенсацію за оренду житла.
Робота над облаштуванням пунктів медичної допомоги у наших селах триває
З метою розвитку, підтримки первинної медичної допомоги у сільській місцевості та для забезпечення гарантій рівного доступу населення нашої громади до якісного та ефективного медичного обслуговування, міська рада внесла зміни до цільової програми забезпечення діяльності та розвитку медичних пунктів тимчасового базування Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік.
Заступник міського голови Юрій Савчук зазначив, що сума, передбачена на виконання заходів Програми, залишається незмінною (1 млн 189 тис. грн), відбулося коригування витрат між її пунктами: зменшено видатки на матеріально технічне забезпечення, а збільшено суму на ліки.
Нагадаємо, що ця Програма спрямована на покращення матеріально-технічної бази медичних пунктів тимчасового базування, які розташовані у сільських населених пунктах громади. Ці медичні пункти підпорядковані Міським центрам первинної медико - санітарної допомоги №1 та №2, тому кошти виділятимуться цим юридичним установам.
Забезпечення належного функціонування медичних установ – один з пріоритетів місцевої влади
Задля забезпечення стабільної роботи медичних установ відповідно до їх функціонального призначення, підвищення якості та доступності надання медичної допомоги жителям Білоцерківської громади, а також для створення належних умов праці медичних працівників і оновлення матеріально-технічного оснащення лікарень, міська рада внесла зміни і до цільової програми, яка була затверджена рішенням міськради від 24 грудня 2024 року
№ 6688-66-VIII.
Юрій Савчук : «Програма збільшується до 277 млн 138 тис. грн, а саме у Програму додано новий пункт: 5 млн грн для покращення умов проведення ритуальних заходів (церемоній прощання) у Білоцерківському міському патологоанатомічному бюро; 2 млн для придбання УЗД-апарату для Білоцерківського пологового будинку; в результаті остаточної розробки ПКД на реконструкцію жіночої консультації сума збільшилася на 968 тис. грн (до цього було 22 млн грн). Додатково також додано 520 тис. грн, яких не вистачило для повного виконання робіт з енергозбереження – заміни вікон у лікарняних установах».
Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до частини 2 статті 107 Лісового кодексу України
Депутати підтримали звернення, яке стосувалося деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Через певні зміни у чинному законодавстві не врегульовано питання щодо фінансової відповідальності за шкоду, заподіяному лісу, не наданому в користування, у разі невстановлення осіб, винних у заподіянні шкоди.
Заступник міського голови Анатолій Кравець, доповідаючи питання, роз’яснив: «У червні 2022 р. Верховна Рада України внесла зміни до частини 2 статті 107 Лісового кодексу України, в якій було зазначено таке, що у разі, якщо у лісовому масиві, який знаходиться територіально у межах тієї чи іншої громади, невстановленими особами заподіяно шкоду (зрізані чи спалені дерева тощо), навіть, якщо цей лісовий масив не переданий громаді у користування, то відшкодування цих збитків (від невстановлених осіб) має здійснити орган місцевого самоврядування. Фактично за збитки у чужому лісі має бути сплачено з нашого місцевого бюджету. До нас звернулася Пулинська селищна рада Житомирської обл. щодо підтримки такого звернення. Такі ж звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням вжити в межах повноважень заходи щодо внесення змін до частини 2 статті 107 Лісового кодексу України були підтримані і багатьма іншими громадами. Тож ми просимо виключити цей пункт, оскільки ми не можемо контролювати, яку шкоду можуть заподіяти, не маємо повноважень встановлювати осіб, хто це зробив, але маємо компенсувати з нашого бюджету».
Затверджено Програму забезпечення населення Білоцерківської міської територіальної громади питною водою в достатній кількості та сталим водовідведенням на 2025-2027 рр.
Розроблення Програми обумовлено:
-незадовільним екологічним станом Білоцерківського Верхнього водосховища на р. Рось в районі с. Глибочка;
-потенційною загрозою ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації в Білоцерківській громаді внаслідок тривалої експлуатації ветхих та аварійних водопровідних та каналізаційних мереж, каналізаційних насосних станцій, водопровідних та каналізаційних очисних споруд, які відпрацювали свій ресурс;
-високою енергоємністю обладнання, яке задіяне в технологічних процесах, для забезпечення виробництва та надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення.
Тож метою Програми є:
- покращення забезпечення населення БМТГ питною водою в достатній кількості та сталим водовідведенням;
- реформування та розвиток водопровідно-каналізаційного господарства, підвищення ефективності та надійність його функціонування;
- поліпшення екологічної ситуації в населених пунктах громади, відновлення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання.
Передбачається, що виконання Програми здійснюватиметься за такими основними напрямами:
- запобігання забруднення і раціональне використання водного ресурсу Білоцерківського Верхнього водосховища;
- реконструкція, технічне переоснащення та капітальний ремонт об’єктів систем водопостачання та водовідведення;
- забезпечення ресурсо- та енергозберігаючими технологіями для підготовки питної води, її транспортування та очищення стічних вод, а також відповідним обладнанням та приладами контролю.
Анатолій Кравець так прокоментував необхідність прийняття документа: «Програма, на нашу думку, є стратегічною. У її розділах на 2025-2027 рр. визначені заходи, які орієнтовані на капітальний ремонт та реконструкцію інженерних мереж та споруд. Передбачено витрати на це коштів як концесіонера, так і місцевого бюджету, якщо вони будуть виділені. Головне у цій програмі те, що маємо розпочати процес розробки альтернативного водопостачання: свердловинного чи глибинного, оскільки за прогнозами у 2030-2032 роках ми можемо мати перебої з водопостачанням через відсутність води для поверхневого водозабору, стан р.Рось наразі саме такий».
Буде надано суттєву фінансову підтримку двом комунальним підприємствам
Депутатами було прийнято рішення про надання безповоротної фінансової підтримки КП БМР «Білоцерківтепломережа» у розмірі 70 млн 400 тис. грн для проведення розрахунків за електроенергію та розподіл природного газу. Ще одним рішенням буде виділено 25 млн грн на придбання обладнання та проєктні роботи капітального ремонту.
Безповоротну фінансову підтримку також нададуть і КП БМР «Підприємство готельного господарства». П’ять мільйонів гривень спрямують на капітальний ремонт із заміною існуючих вікон, дверей, балконних блоків на енергозберігаючі, а також на ремонт мережі водопостачання та системи опалення готелю.
Створено комісії, що стежитимуть за порушеннями норм природоохоронного та санітарного законодавства України на території Білоцерківської МТГ
Як зауважив Анатолій Кравець щодо створення комісій: «Маємо створити комісію з розгляду питань щодо порушень норм природоохоронного законодавства України, яка розглядатиме численні звернення щодо порушення таких норм - це і вплив підприємств, і шумовий вплив, і стоки та ін. А комісія з розгляду питань щодо порушень норм санітарного законодавства України – це більше вирішення питань, які виникають під час спільного проживання сусідів, коли є претензії одних сусідів до інших. Наприклад, вирішення спорів щодо будівництва споруд на межі, хтось вирощує домашніх тварин, а комусь це заважає тощо».
До складу обох комісій увійшли фахівці з числа представників структурних підрозділів міської ради, депутатів міської ради, підприємств екологічного напрямку та ін.
Рішеннями були затверджені Положення про роботу цих тимчасових консультативно-дорадчих органів Білоцерківської міської ради.
Обидві комісії утворені для вивчення та розгляду питань, викладених у зверненнях щодо порушень норм природоохоронного та санітарного законодавства України підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами на території Білоцерківської міської територіальної громади.
Разом з тим, члени комісії аналізуватимуть причини і умови виникнення ситуацій, викладених у зверненнях громадян у сферах охорони навколишнього природного середовища та санітарного благополуччя, працюватимуть над зменшенням забруднення навколишнього природного середовища, раціональним використанням природних ресурсів громади, захистом від шкідливих факторів, які впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища та здоров'я людей та ін.
Внесено зміни у бюджет Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік
Під час сесії депутати внесли зміни до рішення міської ради від 24 грудня 2024 року № 6706-66-VІІІ «Про бюджет Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік».
У видатковій частині бюджету, відповідно до звернення департаменту ЖКГ, було проведено перерозподіл бюджетних призначень в сумі 800 тис. грн із загального фонду до спеціального для здійснення невідкладних робіт з ліквідації наслідків бойових дій, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд.
Перерозподіл коштів було здійснено відповідно до Програми робіт з обстеження будівель та споруд, пошкоджених та/або знищених внаслідок бойових дій, терористичних акцій, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації на території Білоцерківської МТГ на 2025 рік, затвердженої рішенням БМР № 6373-64-VIII від 31 жовтня 2024 року.
У зв’язку з тим, що приміщення за адресою: по просп. Незалежності, 34, в якому планується розміщення КЗ БМР «Ветеранський простір», знаходиться на балансі управління соціального захисту населення, а також через відсутність у Ветеранському просторі фахівця з питань публічних закупівель, проведено перерозподіл бюджетних призначень, яким 850 тис. грн передано управлінню соціального захисту населення, аби воно провело закупівлю оргтехніки та меблів ветеранській установі.
Звіт постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, оборонної роботи, запобігання корупції, з питань децентралізації, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту
Доповідав з даного питання голова цієї комісії – Олег Денисенко.
Зауважимо, що до складу постійної комісії входять 5 депутатів міської ради. У 2024 році відбулося 14 засідань постійної комісії, на яких розглянуто 72 проєкти рішень, за результатами розгляду яких були надані висновки, і в подальшому ці проєкти були винесені на розгляд сесії міської ради.
На засіданнях комісії постійно контролювався стан виконання рішень ради з питань дотримання прав людини, законності, оборонної роботи, запобігання корупції, з питань децентралізації, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту.
Звіт було взято депутатами до відома.
Інші рішення, розглянуті у ході засідання:
- внесли зміни до комплексної програми Білоцерківської міської ради з організації та фінансового забезпечення мобілізації, призову на військову службу за контрактом та взяття на військовий облік громадян у Білоцерківській міській територіальній громаді на 2025 рік, затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 24 грудня 2024 року № 6686-66-VIII;
- внесли зміни до рішення Білоцерківської міської ради від 28 грудня 2022 року № 3401-36-VIII «Про затвердження Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального та воєнного характеру Білоцерківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки» (зі змінами);
- затверджено план роботи Білоцерківської міської ради на 2025 рік;
- взято до відома звіт міського голови «Про здійснення державної регуляторної політики Білоцерківською міською радою та її виконавчим комітетом у 2024 році»;
-визначено величину опосередкованої вартості найму (оренди) житла в Білоцерківській міській територіальній громаді за ІV квартал 2024 року. Вона становитиме 1000, 49 грн;
-визначено перелік видів робіт та об’єктів для відбування засудженими кримінального покарання у вигляді громадських робіт та порушниками, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт в БМТГ в 2025 році, а також перелік видів робіт та об’єктів, на яких порушники повинні виконувати суспільно корисні роботи на території громади в поточному році;
- внесено зміни до Програми заходів щодо розроблення містобудівної документації Білоцерківської міської територіальної громади на період 2024-2026 рр., затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 26 жовтня 2023 року № 4660-45-VIІI;
- прийнято ряд рішень щодо майнових, земельних питань тощо.
Білоцерківська міська рада провела своє 69 засідання