Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Профілактична імунізація є найбільш ефективним заходом боротьби з інфекційними захворюваннями

Імунізація є найбільш ефективним та економічним заходом серед медичних втручань в епідемічний процес. Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) планова імунізація щорічно рятує на Землі життя 3 мільйонів людей та попереджує виникнення 750 тис. випадків дитячої інвалідизації. На даний час за допомогою вакцин людство здатне попередити 30 інфекційних захворювань 3 мільйонів людей.

Імунізація дітей та дорослих у всьому світі відбувається відповідно до національних календарів профілактичних щеплень. Захворювання, вакцинація проти котрих включена в Календар щеплень, кількість доз та періодичність щеплень – це спільний висновок спеціальної комісії педіатрів та провідних спеціалістів. Виходячи з епідемічної ситуації в країні та світі, з урахуванням останніх наукових даних та фінансових можливостей держави вони вирішують, від яких хвороб та в якому віці потрібні щеплення, щоб якнайкраще захистити населення.

В Україні діє календар щеплень, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України. Він розроблений у відповідності з європейськими стандартами вакцинації. Згідно з календарем, дітям роблять щеплення за визначеним графіком, а в дорослому віці рекомендується оновлювати не рідше, ніж раз на 10 років.

В умовах низької захворюваності деякі люди вважають, що вакцинація викликає більшу загрозу, ніж сама інфекція, тому відмовляються від щеплень. Таке ставлення до імунізації призводить до низького охоплення щепленнями, з’являється великий прошарок незахищених людей, в організмі котрих збудники інфекційних хвороб відновлюють свою агресію.

В Україні щеплення проти 10 інфекцій є обов’язковими: це щеплення проти дифтерії, кашлюку, правцю, поліомієліту, кору, краснухи, епідпаротиту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції.

Уряд України працює над збільшенням  видатків  на вакцинацію, розуміючи, що вона є фактором національної безпеки.  

Останніми роками рівень імунізації в Україні впав до неприйнятно низького рівня. До цього призвела як нестача вакцин у попередні роки, так і антинаукові небезпечні міфи та свідчення, котрі не підтверджені доказовою медициною і  підірвали довіру до вакцинації. Проте, треба зважати, що будь-які щеплення в сотні разів безпечніші, ніж хвороби від яких вони захищають.

Слід пам’ятати відповідальність за здоров’я дітей передбачено Законом України про охорону дитинства. Кожна дитина має право бути захищена від інфекційних захворювань. Батьки і держава мають забезпечити реалізацію цього права.
Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним захворюванням і боротьби з ними, якщо вони спричинили тяжкі наслідки і смерть людей, караються на строк від 5 до 8 років.

Кожен громадянин України має право самостійно вирішувати, як захищати себе від тієї чи іншої загрози власному здоров’ю. Це право поширюється й на питання вакцинації. Робити чи не робити собі щеплення від грипу, ГРВІ або іншої інфекційної хвороби — свідомий вибір кожного. Чи будемо ми жити у здоровому суспільстві, залежить від свідомого ставлення кожного його члена не тільки до власного здоров’я чи здоров’я своїх близьких, а й до  безпеки оточуючих.

Тож будьмо здорові!

Білоцерківське міськрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області


Опубліковано: 13 лютого 2020 року
Поділитися