Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Актуальзація проведення ідентифікації

Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізувати молоко та м`ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці .

Обов’язковій ідентифікації підлягають:

- велика рогата худоба, ягнята, козенята – протягом 7 днів з моменту народження;

- товарні свині до моменту переміщення (забою, продажу);

- лошата – не пізніше 1 року після народження.

При цьому всі повинні пам`ятати, що всі юридичні та фізичні особи, які проводять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов`язані:

– своєчасно реєструвати господарства з розведення, утримання, забою, утилізації тварин у Єдиному державному реєстрі тварин;

– своєчасно ідентифікувати усіх тварин у господарстві у визначені законодавством строки (для великої рогатої худоби не пізніше семи днів з дати її народження, але у будь-якому разі до того, як тварина залишить господарство);

– вчасно подавати дані для реєстрації тварин, усіх переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;

– вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі дані щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;

– зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства;

За порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

У кожному населеному пункті Білоцерківського району та у м. Біла Церква відомо, що для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи власник тварини може звернутися до Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Біла Церква за адресою: вул. Товарна, 27; до Терезинської  державної дільничної лікарні ветеринарної медицини в м. Біла Церква за адресою: вул. Толстого, 44; до  Узинської державної дільничної лікарні ветеринарної медицини в м. Узин, Білоцерківського району, вул. Заводська, 2; до Трушківської державної дільничної лікарні ветеринарної медицини в с. Трушки, Білоцерківського району, вул. Набережна, 2-А; до Озернянської державної дільничної лікарні ветеринарної медицини в с. Озерна, Білоцерківського району, вул. Свободи, 4.

Для кожної людини власне здоров`я та гарне самопочуття всієї родини є пріоритетним у житті. Якісні та безпечні продукти від сільськогосподарських тварин завжди були та є візитною карткою України.

Тож для постійного контролю за станом здоров`я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу від її виробництва до реалізації вкрай важливо дотримуватися системи проведення ідентифікації тварин.

Опубліковано: 13 лютого 2020 року