Держпродспоживслужба активно відстежує ситуацію щодо випадків захворювання та позитивних результатів досліджень на COVID-19 серед тварин

За офіційними даними Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) на сьогоднішні у світі офіційно зареєстровано 5 лабораторно-підтверджених випадки.

За повідомленнями головного ветеринарного лікаря, заступника директора Департаменту сільського господарства, рибальства та охорони природи, Уряду спеціального адміністративного району Гонконгу доктора Томаса Сіта:

- від 21.03.2020 щодо інфікування двох собак з одного домогосподарства, яких було поміщено на карантин 18.03.2020 після того, як їх власник був госпіталізований через інфекцію COVID-19;

- від 03.04.2020 щодо інфікування кішки, яку було розміщено на карантин 30.03.2020 після того, як її господаря було госпіталізовано через інфікування COVID-19.

У обох випадках у ході ветеринарного обстеження були взяті зразки назального, орального та ректального мазків під час прийому зазначених тварин до карантинного закладу та наступного дня. Результати виявились позитивними щодо SARS-CoV-2. Проте зазначені тварини не виявляли жодних специфічних клінічних ознак. (Джерело).

- 28.03.2020 за інформацією, наданою Національною ветеринарною службою Бельгії щодо позитивного до Covid-19 бельгійського кота.  Федеральне агентство з безпеки харчового ланцюга (далі - FASFC) було повідомлено 18.03.2020 факультетом ветеринарної медицини університету в м. Льєжі про те, що вірусна РНК вірусу SARS-CoV2 була виявлена у випорожненнях та блювоті кішки, яка проявляла клінічні ознаки травної та респіраторної хвороби. Господар тварини також інфікований SARS-CoV2 (Джерело).

- 05.04.2020 Національна лабораторія ветеринарної служби Міністерства сільського господарства США підтвердили SARS-CoV-2 у тигра в зоопарку в м. Нью-Йорк. Це перший випадок зараження даного виду тварин COVID-19. Зразки для лабораторного дослідження від тварини були відібрані після того, як у декількох левів та тигрів зоопарку були виявлені симптоми респіраторного захворювання. Посадовці охорони здоров'я США вважають, що тварина захворіла після контакту з працівником зоопарку, який активно поширював вірус. Зоопарк був закритий для публіки з середини березня і 27.03.2020 у першого тигра з'явилися ознаки хвороби. Очікується, що всі тварини одужають. Інших даних щодо прояву симптомів іншими тваринами зоопарку наразі немає.

Незважаючи на те, що деякі тварини виявилися позитивними, у жодному дослідженні або досвіді не було виявлено ознак передачі вірусу від людини тварині і навпаки.

На сьогодні вся ветеринарна спільнота активно займається питанням впливу SARS-Cov2 на тварин, зокрема Туринським університетом (Італія) проводяться дослідження зразків сироватки крові тварин, які контактували із хворими на COVID-19 людьми з метою з’ясування щодо продуктивності, тривалості знаходження в організмі тварини та його здатності розмножуватись саме в організмі тварини. Оскільки відомі факти зараження тварин наразі свідчать, що навіть якщо тварина вступила в контакт з інфекційними дозами, то інфекція, якою вона піддалася, настільки легка, що навіть не торкнулася імунну систему. І це підтвердить гіпотезу про те, що чотирилапі не становлять загрози та відіграють роль лише пасивних транспортерів, як будь-який інший неживий предмет та поверхня – від верхньої одежі до мобільного телефону, до яких люди щоденно торкаються (Джерело).

Також відповідно до останнього повідомлення, наданого делегатом МЕБ Китайської Народної Республіки (КНР) від 5 лютого 2020 року, наявна інформація, що після виявлення випадків захворювання людей ветеринарні департаменти КНР провели тестування на COVID-19 зразків свиней, свійської птиці, собак та інших домашніх тварин, зібраних в основному в кінці 2019 року, результати яких виявились негативними (Джерело).

Разом з тим, допоки тривають зазначені дослідження та відсутня остаточна інформація щодо їх результатів та з метою убезпечення домашніх улюбленців, свійських тварин та птиці від можливого ризику передачі вірусу від людини до тварини, рекомендуємо їх власникам обмежувати контакти з тваринами, дотримуватись загальних правил особистої гігієни, а також у разі необхідності зв’язатися з ветеринарним лікарем для отримання консультацій з питань здоров’я домашньої тварини.


Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Київській області


Опубліковано: 15 квітня 2020 року
Поділитися