Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

На Київщині самоізоляцію за кошти Фонду пройшли 3,6 тис. працівників

З початку пандемії 3,6 тис. застрахованих осіб знаходились на оплачуваній за кошти управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області самоізоляції під медичним наглядом.

Станом на сьогодні відділення обласного управління прийняли на оплату відповідні листки непрацездатності для компенсації втраченого за час ізоляції заробітку на загальну суму 4,5 мільйона гривень.

Зокрема, на самоізоляції знаходились 385 медичних працівників, сума компенсацій за кошти Фонду склала для них 644,1 тис. гривень.

Така допомога фінансується ФССУ на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19 – Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Для отримання від Фонду допомоги, отриманий листок непрацездатності необхідно передати своєму роботодавцю, який оформлює заяву-розрахунок та передає її до Фонду на фінансування. ФССУ забезпечив можливість зробити це дистанційно.

Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку від Фонду складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу, а для медичних працівників – 100% середнього доходу. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Нагадаємо, у разі потреби в оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під меднаглядом, відповідні лікарняні листки видаються за спрощеною процедурою та не потребують погодження із заввідділення або ЛКК для їх продовження на термін понад 10 днів. Такі зміни внесено наказом МОЗ України від 11.11.2020 №2593 «Про затвердження Змін до Порядку надання первинної медичної допомоги та Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян». Документ набув чинності 22.12.2020.


Опубліковано: 22 березня 2021 року
Поділитися