Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

28 квітня – День охорони праці

Щорічно, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці, який збігається із Всесвітнім днем охорони праці. Збігається також і девіз, який визначає Міжнародна організація праці. У 2019 МОП вирішила приурочити Всесвітній день охорони праці темі охорони праці на роботі майбутнього.

Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована в 1919 році. Це одна з найстаріших міжнародних міжурядових організацій - в 2019 році їй виповниться 100 років. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії та соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці. Щоб привернути увагу до цих та інших проблем сучасності, МОП оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше Всесвітній день охорони праці відзначався в 2003 році. День охорони праці в Україні встановлений указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 і відзначається 28 квітня.

Девіз Всесвітнього дня охорони праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці». Вибір теми обумовлений викликами і змінами в сфері праці, які відбулися в результаті розвитку технологій і під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних та інших факторів. МОП не тільки розмірковує над тим, якою буде робота майбутнього, але і аналізує свою столітню діяльність, спрямовану на поліпшення рівня охорони праці. Організація і надалі планує рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються в технологіях, демографічної ситуації, організації праці і кліматі.

Крім того, МОП працює над глобальним звітом про те, як вона вже сто років зберігає життя і пропагує безпечне й здорове робоче середовище. У цьому звіті буде відображена еволюція охорони праці, починаючи з періоду до заснування організації в 1919 році. Будуть в ньому вказані і основні поворотні моменти, які вплинули на цю сферу, а також на те, яким чином МОП сприяє підвищенню рівня охорони праці. У глобальному звіті будуть описані ті зміни в графіку роботи, технологіях (цифровізація і інформаційні та комунікаційні технології, робота платформ, автоматизація і робототехніка), а також демографічні, глобалізаційні, кліматичні та інші фактори, які впливають на динаміку розвитку охорони праці та характер професій в цій сфері не дивлячись на нові і старі ризики і відмінності, які існують між розвиненими і країнами, що розвиваються. Щоб зробити обговорення більш ґрунтовним, МОП представить 33 оригінальних аналітичних огляду від представників сфери охорони праці з усього світу, які поділяться важливими думками та ідеями на тему охорони праці та роботи майбутнього, продемонструвавши різні експертні та практичні підходи.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

Всесвітній день охорони праці, який відзначають 28 квітня, у цьому році стане лише початком всесвітніх подій та заходів, присвяченим охороні праці на роботі майбутнього, що триватимуть протягом усього року. Як зазначає Міжнародна організація праці, завдяки знанням та досвіду, накопиченим за 100 років, вона готова зрозуміти і прийняти ті виклики, які виникатимуть на шляху до бажаних змін у сфері праці.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області затвердило план заходів з відзначення Дня охорони праці та активно долучилось до підготовки проведення цієї роботи, реалізації запланованих заходів.

Фонд соціального страхування України


Опубліковано: 15 квітня 2019 року
Поділитися