Шановні громадяни, рятувальники Былоцеркывського РВ звертають Вашу увагу на заборону спалювання сухої рослинності!

Так,  впродовж минулого тижня рятувальники 7 разів залучались на гасіння трав’яного настилу на території міста та району.

Водночас неконтрольоване випалювання сухої трави часто є причиною лісових та торф’яних пожеж, загоряння житлових будинків та господарських споруд, травмування і навіть загибелі самих паліїв. Необережне поводження з вогнем може призвести до великомасштабних пожеж, адже швидкість поширення вогню у суху та вітряну погоду надзвичайно висока.

Пам’ятайте!

Згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Випалювання стерні,  луків,  пасовищ,  ділянок  із  степовою,

водно-болотною та іншою природною рослинністю,  рослинності або її

залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних  доріг  і

залізниць,  у  парках,  інших  зелених  насадженнях  та  газонів у

населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі

охорони  навколишнього природного середовища або з порушенням умов

такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на

випалювання  зазначеної  рослинності  або  її  залишків та опалого

листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу.

Якщо ви помітили пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки - терміново телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Марина Кононенко ГУ ДСНС України у Київській області

Опубліковано: 13 березня 2020 року