Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Податкова знижка для фізичних осіб: Коротко про головне

Білоцерківське управління ГУ ДПС у Київській області звертає увагу громадян, що для реалізації права на податкову знижку по минулорічних витратах, платнику необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до закінчення  2019 року.

Нагадаємо, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України .

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До податкової знижки дозволено включати наступні витрати:

1.                  частина суми процентів за іпотечним кредитом;

2.                  сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

3.                  пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

4.                  компенсація вартості навчання;

5.                  страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

6.                  суми витрат із оплати допоміжних репродуктивних технологій;

7.                  суми витрат на оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

8.                  суми коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу;

9.                  суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла у т. ч. на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, надсилається поштою або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

 Білоцерківське  управління
ГУ ДПС у Київській області


Опубліковано: 02 жовтня 2019 року
Поділитися