Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Дайджест новин 19.06`20

Оксана Чустіль: «Про основні вимоги декларування доходів, отриманих протягом 2019 року»

Вчора, у коментарі телеканалу «Крокус», заступниця начальника управління-начальниця відділу податків і зборів з фізичних осіб Білоцерківського управління ГУ ДПС у Київській області Оксана Чустіль, ознайомила глядачів із основними вимогами декларування доходів, отриманих протягом 2019 року.

Також повідомила, що до 01 липня 2020 року декларація про майновий стан та доходи подається за новою формою, затвердженою наказом ДФСУ від 02.10.2015 №859 (зі змінами від 25.04.2019 року №177). Громадяни, які подають декларацію на податкову знижку повинні заповнити ще і додаток Ф3, якого не було в попередніх роках.

Щодо активності громадян, які зобов’язані задекларувати свої доходи повідомила наступне. За січень – травень поточного року по території обслуговування Білоцерківського управління (це 7 районів та м.Біла Церква) встановлено 1408 ймовірних декларантів. Всім надіслано запрошення з зазначенням назви доходу який отримав платник. На сьогодні подано 650 декларацій, в тому числі 32 декларації, в яких задекларовано дохід понад 1 мільйон гривень, нараховано та сплачено 1120 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб та 260 тис.грн. військового збору.

Наостанок, Оксана Чустіль закликала громадян не зволікати із поданням декларацій та наголосила, що декларація в електронному вигляді – комфортний та зручний спосіб для платників, який зекономить час на подання декларації та, водночас, допоможе виконати рекомендації щодо дотримання умов протиепідемічних заходів, направлених на запобігання поширенню коронавірусної інфекції в країні.

Білоцерківське управління

ГУ ДПС у Київській області

Про актуальні питання легалізації найманої праці під час «гарячої лінії» з Оксаною Чустіль

Днями, у Білоцерківському управлінні ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із заступницею начальника управління-начальницею відділу податків і зборів з фізичних осіб Оксана Чустіль на тему:«Актуальні питання легалізації найманої праці та упередження виплати заробітної плати «в конверті»».

Надаємо відповідь на одне із актуальних запитань платників.

Чи повинен податковий агент відображати в гр. «Працювало за цивільно-правовими договорами»  податкового розрахунку за ф.1 ДФ кількість фізичних осіб, які отримували винагороду за договорами цивільно-правового характеру?

Цивільно-правовий договір – це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату.

Тобто, за цивільно-правовим договором оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюється виплата винагороди.

Згідно з п.3.1 розд.III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок), реквізити податкового розрахунку заповнюються наступним чином. Навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами). Навпроти напису «Працювало за цивільно-правовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді.

Враховуючи викладене, якщо податковим агентом (юридичною особою або фізичною особою – підприємцем) протягом звітного податкового кварталу укладалися цивільно-правові договори з фізичними особами та здійснювались виплати винагороди, то кількість таких фізичних осіб відображається в графі «Працювало за цивільно-правовими договорами» податкового розрахунку за ф.1 ДФ.

Білоцерківське управління

ГУ ДПС у Київській област