Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Білоцерківський регіон: 28,2 млн. гривень єдиного податку додатково надійшло до місцевих бюджетів

За січень-травень поточного року суб’єкти господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджетів регіону 159,5 млн. гривень єдиного податку, в т.ч. за травень – 30,5 млн. гривень. Ріст надходжень склав 21,4% або 28,2 млн. гривень у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Фізичні особи-підприємці перерахували до місцевої казни 111,5 млн. грн., що на 27,6 млн. грн. більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі, сплатили до місцевого бюджету 17,4 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року бюджет отримав 16,7 млн. гривень.

Нагадаємо, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік, а для платників єдиного податку третьої групи - календарний квартал. Для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, перший  податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

Операція «Урожай»: Робота в правовому полі – це престижно

Конституційний обов’язок кожного громадянина сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом, а також щорічно подавати до територіальних органів ДФС, за місцем проживання, декларацію про свій майновий стан і доходи за минулий рік.

В рамках проведення операції «Урожай», Білоцерківське управління ГУ ДФС у Київській області звертає увагу фізичних осіб, що дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5% при обробці земельних ділянок площею понад 2 га та при продажі власної продукції тваринництва на суму понад 50 розмірів мінімальної заробітної плати в рік ( в 2019 році – понад 208650 грн., в 2018 році – понад 186150 грн.).

В разі проведення діяльності виключно в межах фермерського господарства, не використовуючи працю найманих осіб, із площею земельних угідь у власності або користуванні до 20 га, фізичні особи мають можливість обрати спрощену систему оподаткування четвертої групи.

Також, наголошуємо, що при використанні праці найманих осіб, утому числі під час виконання сезонних робіт без належного оформлення трудових відносин, до посадових осіб застосовуються штрафні санкції за порушення трудового законодавства. Зокрема за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, за статтею 265 КЗпП України, застосовується фінансова санкція – 30 мінімальних заробітних плат за одного працівника, що на даний час становить 125 тисяч 190 гривень.

ГУ ДФС у Київській області

Понад 876 млн. гривень надійшло до  місцевих бюджетів Білоцерківського регіону з початку року

« Це майже 15% від надходжень до місцевих бюджетів Київщини (5,8 млрд. грн.). Платниками регіону, забезпечено ріст надходжень на суму 179,2 млн. гривень у порівнянні з відповідним періодом минулого року»,- зазначав начальник Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв.

Найбільшу питому вагу в надходженнях, а це 65%, займає податок на доходи з фізичних осіб. Станом на 01.06.2019 року його надійшло 566,7 млн. гривень, це на 124,6 млн. гривень більше минулорічного показника.

Не менш вагомим, а саме 18% у загальних надходженнях до місцевих бюджетів, став єдиний податок (159,5 млн. гривень). Платники спрощеної системи оподаткування на 28,2 млн. гривень більше сплатили податку ніж за січень - травень минулого року.

Крім того, плати за землю надійшло 76,9 млн. гривень, що на 12,8 млн.гривень перевищило суму находжень від землекористувачів у 2018 році.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на сьогодні, забезпечено на рівні 722,6 млн. гривень. Це  на 127,6 млн. гривень  перевищує минулорічну суму сплати  внеску.

« На сьогодні Білоцерківське управління здійснює сервісне обслуговування платників Білоцерківщини, Володарщини, Рокитнянщини, Сквирщини, Ставищенщини, Таращанщини та Тетіївщини. Тому, головне завдання в роботі податківців є забезпечення стабільних надходжень до дохідної частини місцевого бюджету»,- наголосив Павло Козирєв.

Опубліковано: 19 червня 2019 року