Запорука здоров’я дитини і матері

До Всесвітнього тижня грудного вигодовування

Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться  з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування.

Проходить дана акція під егідою WABA - Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком.

У 2018 році тема Всесвітньої тижня грудного вигодовування звучить так: «ГОДУВАННЯ ГРУДЬМИ – ОСНОВА ЖИТТЯ».

Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і матері, і дитини

Грудне молоко - ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).

Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, оскільки пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії.

Десять правил успішного грудного вигодовування

Правило №1: Прикласти дитину до грудей необхідно якомога раніше, бажано відразу після народження

Раннє прикладання до грудей дає можливість дитині сформувати стійку звичку правильно захоплювати груди.

Якщо прикласти дитину до грудей відразу після появи на світ, це сприяє швидкому завершенню процесу пологів, так як у мами починає активно вироблятися гормон окситоцин, який допомагає рефлекторно скорочуватися матці.

Раннє прикладання до грудей дозволяє сформувати в організмі дитини здорову мікрофлору, оскільки корисні бактерії матері заселяються в стерильному кишечнику і на слизових дитини, формуючи перший імунний захист.

Раннє прикладання до грудей стимулює утворення великої кількості материнського молока і, як наслідок, гарантує тривале грудне вигодовування.

Раннє прикладання до грудей дає можливість дитині отримати молозиво - найціннішу речовину, яка необхідна новонародженим для формування міцної імунної системи та нормального розвитку.

Правило №2: До того, як дитину вперше прикладуть до грудей, необхідно виключити будь-які інші способи годівлі, щоб у дитини сформувалася звичка анатомічно правильно смоктати груди.

Правило №3: Після пологів з дитиною бажано перебувати в одній палаті :

·                     Контакт між мамою та дитиною буде більш тісний, що формує психологічний зв'язок і швидку соціалізацію.

·                     Дитина буде більш спокійною.

·                     Впевненість  мами в успішному грудному вигодовуванні буде вища.

·                     Зменшується ризик розвитку інфекцій як у матері, так і у дитини.

·                     Створюється додаткова можливість годувати дитину на першу вимогу, що виключає необхідність додаткового підгодовування сумішами.

Правило №4: Необхідно навчитися правильно прикладати дитину до грудей і постійно стежити за цим під час годування :

·                     Якщо положення дитини при годівлі правильне, вона висмоктує більше молока.

·                     Правильне положення зменшує вірогідність утворення тріщин в області сосків.

Правило №5: Дитину необхідно годувати на вимогу і не слід обмежувати в часі процес годування.

Правило №6: Не варто пропускати нічні годування.

Правило №7: Слід повністю виключити воду або іншу рідину з раціону маляти :

·                     Повноцінне грудне вигодовування можна зберегти за умови, якщо дитину додатково не поїти.

·                     Швидше збільшується маса тіла дитини.

·                     Зменшується ризик інфекцій.

·                     Зменшується ризик розвитку алергічних реакцій.

Правило №8: Не використовувати накладки та інші штучні пристосування для грудей, а також не давати дитині так звані пустушки та соски :

·                     Дитина не буде відмовлятися від грудей.

·                     З малюком виникне тісний контакт.

·                     Молоко буде вироблятися в кількості, достатній для повноцінного росту і розвитку дитини.

Правило №9: Перед годуванням не слід мити або протирати груди :

·                     Вода змиває захисне змащення сосків, яке запобігає розвитку інфекцій і виникненню тріщин.

·                     Дитина зі шкіри матері отримує бактерії, які необхідні для формування мікрофлори в її шлунково-кишковому тракті.

Правило №10: Не зціджувати молоко :

·                     Жіночий організм виробляє рівно стільки молока, скільки необхідно дитині.

·                     Зціджування травмує груди.

Інформація від управління охорони здоровя

Опубліковано: 04 серпня 2018 року