Заміна вікон: ефективне використання субвенції

Щороку місцеві бюджети отримують державну субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Зазвичай це відбувається наприкінці року, тож міська влада має завчасно знати, куди розподілити кошти. Значна частина субвенції,  що надійшла в кінці 2018 року заплановано пішла на заміну вікон у навчальних закладах міста.

Коментуючи дане питання міський голова Геннадій Дикий зазначив: «Враховуючи те, що наприкінці року, при надходженні коштів, тяжко швидко організувати виконання більшості робіт через погодні умови, ми завчасно готуємо певні проекти, і потім, у кінці року, оперативно виконуємо заплановане. До таких заходів відносяться й  роботи по енергозбереженню. У цьому році, дякуючи підтримці Народного депутата України Хвичі Мепарішвілі, ми також отримали державну субвенцію і спрямували її, в тому числі, на встановлення близько 400 енергозберігаючих вікон. У першу чергу у садочках та школах. Це одразу зменшує витрати на опалення, але найголовніше - це дає можливість створити сприятливі й комфортні умови для перебування дітей у освітніх закладах. На ці роботи було витрачено орієнтовно 3,6млн грн за рахунок державної субвенції, а також близько 1,2млн грн ми додали з міського бюджету. Роботи виконано вчасно і якісно. Вже є певна статистика і ми можемо казати, що в тих садочках, де майже на 100% вікон замінено на енергозберігаючі - заощадження на витрати опалення становить близько 15-20%».

Варто зазначити, що  рішенням виконавчого комітету були прописані всі норми, яким мають відповідати вікна у разі заміни.

Серед закладів освіти де проводились роботи є БНВО «Перша Білоцерківська гімназія», ЗОШ №6 та №12, дитячі садочки №15, 25 та Школа мистецтв №5.

«Я думаю, що дуже правильно, що на рівні виконавчого комітету прийнято стандарти, яким мають відповідати сучасні енергозберігаючі вікна. І саме ці стандарти було виписано в технічній документації, - зауважив начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик. - Цього разу вікна встановлювали ті фірми, які й є виробниками цієї продукції. Чому саме ці заклади було обрано, а не інші, адже така потреба існує практично в усіх школах і садочках та й в усіх позашкільних навчальних закладах? Перш за все ці заклади було обрано через низькі показники температурного режиму. Роботу по вимірах температури ми проводили разом з відділом енергоефективності міської ради. За результатами проведених енергоаудитів й було визначено навчальні установи».

Тож, на сьогодні  у закладах освіти замінено вже 55% вікон. Попереду ще багато роботи, але пріоритети енергозбереження та економії бюджетних коштів спонукає працювати в цьому напрямку і надалі. І звичайно розуміння того, що наші з вами діти будуть огорнуті теплом.

 

Заміна вікон: ефективне використання субвенції


Опубліковано: 14 січня 2019 року
Поділитися