Всі ми творимо історію Київщини

Лине час, змінюються покоління, а в народі завжди були і будуть народжуватись ті дивовижні самородки, чиї талановиті руки дивували, дивують й дивуватимуть надзвичайною майстерністю. Вони є творцями історії нашого краю вже не одне десятиліття.

Вчора, 25 вересня, Київщина відсвяткувала ювілейну 85-ту річницю з нагоди утворення Київської області.Святкові заходи «Благословенна Київська земля» відбулися в Ірпені на Центральній площі міста.

Для гостей свята працювало наметове містечко «Гостинна Київщина».  Кожний район та місто обласного значення представили досягнення свого краю, намагаючись як найкрасивіше  та найкреативніше ознайомити всіх гостей із своїми особливостями. Своїми виступами радували аматорські колективи, присутні на заході мали можливість взяти участь у всіляких конкурсах та розвагах.

Біла Церква також була представлена серед міст Київщини. Делегація від міста на чолі із міським головою Геннадієм Диким гідно презентувала місто.

Промисловість Білої Церкви була представлена ПрАТ «Росава» та ТОВ «Білоцерківський завод «Трібо».

Свої вироби також представляли майстри декоративно-вжиткового мистецтва: Тетяна Панько – бісероплетіння та оздоблення одягу,  Валентина Коробко – береста, Олена Гарна  - ошибана (картини з рослин), Ольга Жуковська – декупаж.

Мистецькі виступи дарували присутнім народний вокальний ансамбль «Юр’ївські вечорниці»  та фольклорний гурт «Слов’янські забави» школи мистецтв №5 (керівник – заслужений діяч мистецтв України  С. Томащук).

Всі охочі мали змогу ознайомитись із сувенірною та друкованою продукцією міста. Також широко були представлені книги про місто та видання місцевих авторів.

Засвідчуючи свою гостинність Біла Церква подарувала господарям свята ексклюзивний коровай з символами рідного міста, а на гостинному столі було викладено герб Білої Церкви, який вразив гостей свята.

Під час урочистостей із великої сцени на адресу жителів Київщини  звучали численні  привітання, за вагомі досягнення кращі наші земляки були відзначені високими нагородами.

Так, від імені Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Уряду України виступив міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Голова Київської обласної державної адміністраціїОлександр Горган  передав вітання від Президента України Петра Порошенка, наголосивши, що не зважаючи на те, що Президент зараз перебуває у службовому відрядженні, він висловлює щирі привітання з нагоди Дня Київщини, бажає здоров’я і процвітання та  передає слова пошани вдячності всім трудівникам та  Героям України.

Державними нагородами, високими званнями й відзнаками, зокрема подяками від глави уряду, почесними грамотами Верховної Ради України та голови Київської ОДА були відзначені кращі жителі Київщини.

Орден «За мужність» ІІІ ступеня отримала Катерина Корнійко, учасниця «Революції Гідності», мешканка Борисполя. Орденами княгині Ольги ІІІ ступеня були нагороджені Тетяна Абаєва – матір-вихователька працівниця Київського картонно-паперового комбінату (Обухівщина).

Високу відзнаку від Президента України - Хрест Івана Мазепи отримав і білоцерківець Теодор Дячун - учасник національно-визвольного руху, Почесний громадянин Білої Церкви. Відзнаку шанованому земляку вручив голова облдержадміністрації.

Указом Президента України присвоєні почесні звання:

– Народної артистки України – співачці, викладачу Коледжу культури і мистецтв Жанні Карпенко-Боднарук;

– Заслуженого артиста України – співаку і композитору Дмитру Андрійцю;

– Заслуженого працівника культури України – ветерану театрального мистецтва, балетмейстеру-постановнику Коледжу культури і мистецтв Тетяні Тихомировій;

– Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України –  директору Київської обласної школи вищої спортивної майстерності Ларисі Шарай;

– Заслуженого працівника освіти України – завідувачці кафедрою, професору Переяслав-Хмельницького держаного педагогічного університету ім. Г. Сковороди Надії Коцур;

– Заслуженого вчителя України – вчителю Аркадіївського навчально-виховного комплексу (Згурівський район) Дмитру Скопичу;

– Заслуженого будівельника України – генеральному директору АТ «Укренергомонтаж» Михайлу Бородавці.

Окрім того, в ході заходу нагородили переможців конкурсу-фестивалю «Гостинна Київщина», в якому взяли участь представники всіх районів і міст Київської області. За кращі здобутки громад, популяризацію народного мистецтва і презентацію національних та місцевих страв були відзначені три громади. Диплом 3-го ступеня і 10 тис. грн дісталися Переяслав-Хмельницькому району, диплом 2-го ступеня і винагорода у розмірі 20 тис. грн – громаді Борисполя, а перше місце посів Вишгородський район, отримавши 30 тис. грн. Усі інші райони і міста відзначені дипломами і преміями.

Також голова КОДА привітав зі сцени Героїв України – Юрія Карасика, Семена Поташника, Петра Саблука таВолодимира Чернишенка, яким, власне, і передав слова вдячності від Президента України.

Протягом дня також відбувся святковий концерт за участі аматорських колективів, учасників Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Яскраві діти України» за участю талановитих дітей України і запрошених гостей, зокрема відомої співачки Тіни Кароль.

У заході також взяли участьзаступник міського голови  Ольга Настіна, радник міського голови Микола Антонюк

Всі ми творимо історію Київщини

Опубліковано: 25 вересня 2017 року