Вітаємо наші творчі колективи з підтвердженням високих звань - «Народний» та «Зразковий»

28 березня на сцені Білоцерківського будинку органної та камерної музики кращі колективи міських шкіл естетичного виховання підтверджували звання «Народних» і «Зразкових».

На честь цієї урочистої події була присутня почесна атестаційна комісія, до кладу якої увійшли:

-         виконуюча обов’язки директора Київського обласного центру народної творчості, Заслужений майстер народної творчості України, кавалер ордену Княгині Ольги ІІІ ступеня Тамара Негода;

-         завідувачка відділу народного мистецтва та фольклору національного музею народної архітектури та побуту України Інна Кукліна;

-         голова Київського обласного осередку національної хореографічної спілки України, провідний методист по хореографії відділу з науково-методичної роботи Київської області, заслужена артистка України Віра Синєок;

-         диригент оркестру головного управління національної поліції у Київській області, заслужений діяч мистецтв України Віктор Губаренко.

Присутні були вражені виконавською майстерністю, звучанням голосів хорів та вокальних ансамблів, грамотним виконанням інструментальних творів оркестрами, професійним підходом до своєї творчої справи керівників колективів.

У цей день свої концертні програми для глядачів і атестаційної комісії представляли:

Зразковий камерний хор «Співаночка» КЗ БМР «Білоцерківська школа мистецтв №1». Керівник - викладач-методист Леся Крижешевська.

За вагомий внесок у духовно-патріотичне виховання молоді Леся Юріївна нагороджена нагрудним знаком Української Православної Церкви Київського Патріархату «Святої Праведної Анни», а у 2017 р. «Відзнакою міського голови» та Почесною грамотою Міністра культури України.

Хор «Співаночка» постійний учасник міських мистецьких заходів та міжнародних фестивалів. У передноворічні дні 2017 року взяв участь у флеш-мобі «Щедрик на 140 голосів» до 140-річчя композитора Миколи Леонтовича.

Також у 2017 р. досвід роботи керівника колективу було втілено у репертуарній збірці «Співаночка», яка пройшла рецензування і рекомендована для мистецьких шкіл України Державним методичним центром закладів культури і мистецтв.

Камерний оркестр класичної та сучасної музики КЗ БМР «Білоцерківська школа мистецтв №1». Керівник заслужений працівник культури України Станіслав Черевко.

Колектив є лауреатом міської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького.

У репертуарі оркестру більше двохсот творів композиторів-класиків та сучасних композиторів.

Народний вокальний ансамбль «Материнка» КЗ БМР «Білоцерківська музична школа №1». Керівник - заслужений діяч мистецтв України, завідуюча відділом музично-теоретичних дисциплін школи Тамара Павленко.

За роки своєї діяльності колектив дав сольні концерти у Будинку спілки письменників України, Будинку вчителя у Києві, Будинку органної та камерної музики та на різноманітних концертних майданчиках нашого міста та регіону.

Зразковий хор учнів старших класів «Бельканто» КЗ БМР «Дитяча музична школа №2». Керівник – заслужений працівник культури України Світлана Томашевська.

Хор «Бельканто» є постійною окрасою концертів та святкових програм. Має відзнаки і нагороди. Останні з них:

2017 рік – 2ге місце в Обласному конкурсі хорових колективів ім. Кирила Стеценка.

2018 рік – 1ше місце в Обласному конкурсі «Дебют».

Чудові голоси учасників хору «Бельканто» лунали в Палаці Україна, в Українському Домі, в Театрі опери та балету міста Києва.

Зразковий хор «Світанок» КЗ БМР «Білоцерківська музична школа №3». Керівник – завідуюча відділом музично-теоретичних дисциплін, викладач-методист Ірина Котова. Як видатний діяч культури Київської області Ірина Анатоліївна отримала стипендію Голови Київської облдержадміністрації.

Зразковий хор «Світанок» є лауреатом молодіжної літературно-мистецької премії ім. М.Вінграновського.

У 2017 році хор «Світанок» виборов Гран-прі конкурсу ім. Кирила Стеценка, а його керівник – Ірина Котова отримала звання «Кращий диригент».

Співучі голоси «Світанку» лунали в Національній Опері України, Національному Будинку органної та камерної музики, Київському будинку вчителів, у Володимирському соборі, церквах Києво-Печерської Лаври та концертних залах м. Білої Церкви.

Зразковий хор учнів старших класів «Калинонька» КЗ БМР  «Білоцерківська школа мистецтв №4». Керівник – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, завідуючий відділом вокально-хорового співу Валентин Субот.

Валентин Петрович є активним членом Національної всеукраїнської музичної спілки, проводить велику роботу в асоціації «Хорове товариство ім. Миколи Леонтовича». Має великий творчий доробок як автор оригінальних творів, обробок, аранжувань для баяна, оркестру баяністів та акордеоністів, різних за складом хорів.

Зразковий оркестр баяністів та акордеоністів КЗ БМР «Білоцерківська школа мистецтв №4». Керівник – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Тетяна Субот.

Оркестр є багаторазовим переможцем обласного фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Дебют», Всеукраїнського конкурсу-фестивалю баянного мистецтва «Кубок Надросся» та інших.

Тетяна Миколаївна нагороджена Почесними грамотами та подяками управління культури, національної Всеукраїнської музичної спілки, а також отримала стипендію Голови Київської облдержадміністрації як видатний діяч культури Київської області.

Біла Церква має пишатися своїми неповторними колективами і їхніми іменитими керівниками. Давайте разом зберігати нашу культурну спадщину і множити її. Творчих злетів і нових мистецьких задумів всім творцям і їхнім учням. Вітаємо наші колективи з підтвердженням високих звань «Народний» та «Зразковий» колектив!

Опубліковано: 30 березня 2018 року