Відбувся Перший форум стратегічного розвитку «Біла Церква 2025»

    Минув вже рік, як міська рада затвердила Стратегію розвитку міста «Біла Церква 2025». Ще не кожен білоцерківець знає про цей дороговказ до майбутнього, який допомагає Білій Церкві стати сучасним комфортним містом. Однак багато перетворень за останній час відбулося саме завдяки цьому документу.

 

    У сучасному світі довгострокові плани потрібно час від часу переглядати, аби вони були актуальними. Не є винятком і стратегія розвитку міста. Тож цього понеділка, 24 квітня, близько 200 громадських діячів, підприємців, експертів, активних мешканців, депутатів та представників місцевої влади зібрались поговорити про важливе на Перший форум стратегічного розвитку «Біла Церква 2025». Захід організувала Агенція стратегічного розвитку разом із фондом Василя Хмельницького K.Fund з ініціативи міського голови.

 

    Програма форуму була дуже насиченою – обговорення перших результатів, планів на поточний рік, доповіді експертів, дискусії з різних тем тощо. Головне – це однакове розуміння стратегічних цілей та наступних кроків, такий собі позитивний посмак, що залишила подія у всіх присутніх.

 

    Відкриваючи форум, міський голова Геннадій Дикий наголосив на важливості стратегії для розвитку міста як дієвого сучасного інструменту об’єднання громадськості. «Рік тому було прийнято одне з найважливіших, на мою думку, рішень міської ради. Після довгого обговорення з жителями, залучення експертів різного рівня, після проведення 12 стратегічних сесій депутати затвердили Стратегію розвитку міста до 2025 року. Водночас створили комунальне підприємство «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви». Нині тут працюють молоді люди, які під час відбіркового конкурсу представили найцікавіші пропозиції. Тепер вони перетворюють свої ідеї та візію стратегії на конкретні реалізовані проекти, що розвивають наше місто», – розповів міський голова.

 

    На думку міського голови, спільні зусилля влади, бізнесу та громади є головною запорукою розвитку будь-якого регіону, а першочергове завдання – подолати недовіру суспільства та бізнесу до влади, створити місто комфортне для проживання та відпочинку, нові робочі місця з високими заробітною платою тощо.

 

    Директор Агенції стратегічного розвитку, один із авторів Стратегії «Біла Церква 2025» Назарій Атаманчук підкреслив, що стратегія являє собою виображення міста в майбутньому, вона стверджує низку цінностей та базована на певних принципах. Вона дозволяє визначити, які напрямки розвитку є пріоритетними, як знайти джерела залучення коштів для впровадження різних проектів для такого розвитку, допомагає оцінити слабкі та сильні сторони, наявні загрози та нові можливості. Нагадав, що стратегія Білої Церкви окреслює чотири основних напрямки: розвиток громадянського суспільства, підприємництво, розумна влада та якість життя.

 

    Поділився Назарій Атаманчук також конкретними здобутками. Зокрема, в рамках стратегії вперше затверджені програми розвитку громадянського суспільства, розвитку туризму, залучення інвестицій. Значна увага приділяється створенню галузевих кластерів, зокрема в таких сферах, як туризм, виробництво меблів, харчових продуктів тощо. Більше року діє Школа малого та середнього підприємництва, яку закінчило вже понад 150 білоцерківців. З метою розвитку розумного муніципалітету в місті створено Муніципальний університет, де мають можливість навчатися депутати, управлінці, всі активні громадяни. Розроблено проект Статуту територіальної громади, впроваджені електронна система голосування, електронний документообіг тощо. Напрямок «Якість життя» передбачає створення комплексної програми з благоустрою, енергоефективності, впровадження заходів з енергомоніторингу та енергозбереження, покращення транспортної інфраструктури, введення в дію електронних квитків, оснащення громадського електротранспорту валідаторами тощо.

 

    «Результати нашої роботи та їх оцінка жителями міста свідчать, що Біла Церква рухається у правильному напрямку. Попереду роботи чимало, але втілені заходи вже дають позитивні результати, є успішними», – підкреслив Назарій Атаманчук. – А ще минулого року Стратегія «Біла Церква 2025» (у процесі її створення) була визнана однією з кращих місцевих ініціатив в Україні та отримала високе визнання – Лейпцігську премію».

 

    Заступник директора Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви Оксана Сахарова зупинилася на розгляді проектів та завдань Агенції на 2017 рік по кожному з визначених напрямків. Зокрема, розвиток громадянського суспільства передбачає створення рад розвитку мікрорайонів, аби надати можливість громаді міста впливати на розподіл бюджетних коштів. Також планується розробка концепції соціалізації та реабілітації людей з особливими потребами; створення циклу соціальних відеороликів на тему проблем, які є у нашому місті; розробка та випуск посібника для орієнтації інвалідів у соціальних послугах; проведення освітніх програм з метою підвищення обізнаності громадськості; організація роботи ресурсно-тренінгового центру для громадських організацій із залученням сучасних спікерів та викладачів тощо. За підсумками цієї роботи планується проведення регіонального форуму громадського суспільства.

 

    У напрямку, що передбачає розвиток розумного муніципалітету, до кінця року має бути впроваджено МАГІС – геоінформаційну електронну систему управління містом, яка дасть змогу швидко отримати інформацію щодо об’єктів інфраструктури, наприклад, вільних земельних ділянок, місць у дошкільних навчальних закладах, школах тощо. До кінця 2017 року також заплановано закінчити розробку інвестиційного паспорту міста; створити центр розвитку підприємництва, бізнес-клуб, туристично-інформаційний центр; розробити концепцію розвитку туризму на найближчі 10 років, впровадити туристичні онлайн-сервіси тощо.

 

    Після представлення результатів втілення Стратегії міський голова Геннадій Дикий вручив подяки за вагомий внесок у розвиток та розбудову міста Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви, підрозділам міської ради – департаменту ЖКГ, управлінню освіти та науки, управлінню благоустрою та екології, відділу інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю; місцевому інтернет-каналу Probc.TV, громадським організаціям «Зміни Білу Церкву», «Біла Церква. Завтра» та «GoLocal», Білоцерківському інституту економіки та управління «Україна». Іменними подяками були нагороджені підприємці Білої Церкви Сергій Бочаров, Артем Зайцев, Олена Пахно, Олена і Вадим Фастівські, Віктор Шаравара.

 

    Під час заходу виступив президент фонду Василя Хмельницького K.Fund Федір Логвиненко. Він відзначив роль партнерів у процесі створення та реалізації Стратегії розвитку міста, презентував основні проекти фонду, а також наголосив, що K.Fund і у 2017 році підтримуватиме Школу малого і середнього підприємництва, Муніципальний університет та кластерні ініціативи місцевого бізнесу. Фонд надаватиме консультаційну допомогу, для чого залучатиме кращих вітчизняних та міжнародних фахівців та бізнес-тренерів. А щоби слова не розбігалися з ділами, одразу представив гостей форуму – експертів, що поділилися з присутніми новими знаннями та своїм досвідом.

 

    Так, з лекцією на тему макроекономічних прогнозів та тенденцій економічного розвитку України виступив доктор економічних наук, ректор Міжнародного Інституту Бізнесу, професор Олександр Савченко. За ним представник Європейської Бізнес Асоціації Ольга Альтшулер розповіла про проект Unlimit Ukraine для підтримки молодого українського бізнесу. Президент Lean Institute Ukraine Сергій Комберянов презентував Lean (ощадливе виробництво) як методику управління, а голова експортного комітету Української асоціації меблевиків Володимир Патіс зосередився на важливості внутрішньогалузевих зв’язків та постійного розвитку підприємств.

 

    У другій частині форуму учасники розділились на три стратегічні панелі для обговорення ключових тем. Під час жвавих та цікавих дискусій окреслили проблемні питання, які існують на шляху успішного розвитку, основні заходи, яких треба вжити для покращення ситуації в місті.

 

    Перша стратегічна панель обговорювала соціально орієнтовані проекти. Основними спікерами тут були голова фонду «АНТИСНІД» Ольга Руднєва, заступник директора Агенції стратегічного розвитку Оксана Сахарова, керівник проектів соціального партнерства Агенції Руслана Іванчук, громадський діяч Анна Федченко та приватний підприємець Віктор Шаравара.

 

    Дискусія другої стратегічної панелі точилася навколо ефективного сучасного підприємства. Цю тему обговорювали голова експортного комітету Української асоціації меблевиків Володимир Патіс, академічний директор Міжнародного Інституту Бізнесу, доцент Ірина Бистрова, директор «Industrial Park Management» Андрій Бринзило, президент Lean Institute Ukraine Сергій Комберянов.

 

    Третя стратегічна панель була присвячена активізації громадянського суспільства. Тут спікерами виступили міський голова Геннадій Дикий, співзасновник громадської організації «GoLocal» Володимир Глухов, заступник міського голови Володимир Хмурич, директор Агенції стратегічного розвитку Назарій Атаманчук та президент фонду Василя Хмельницького Федір Логвиненко.

 

    Підбиваючи підсумки роботи, представники трьох панелей презентували основні висновки, які були зроблені під час обговорення, та наступні необхідні кроки щодо розвитку цих напрямів. Основний меседж, який прозвучав від усіх учасників заходу – для успішного розвитку міста у всіх напрямках життєдіяльності необхідна обов’язкова співпраця міської влади, бізнесу та громади.

 

    Наприкінці форуму серед учасників провели лотерею, п’ять переможців якої отримали книжки від Фонду Василя Хмельницького K.Fund про особистісний розвиток, виховання успішної дитини та виклики, що очікують нас у майбутньому.

 

    На завершення форуму заступник міського голови Володимир Хмурич подякував всім учасникам за плідну роботу. Він наголосив, що головне спільне завдання — тримати темп та енергію, а також довести всі визначені під час форуму заходи до завершення.

Відбувся Перший форум стратегічного розвитку «Біла Церква 2025»


Опубліковано: 25 квітня 2017 року
Поділитися