Українська мова – душа українського народу
Мова — одне із чудес, за допомогою якого люди передають найтонші відтінки думок і почуттів. Вона віддзеркалює душу народу, його історію...
Українська мова… Про її красу, багатогранність та мелодійність, глибинність і могутність можна говорити нескінченно. Підтримати рідну мову, вивчити її, розвивати і популяризувати та, водночас, на власному прикладі демонструвати її багатство та красу – ось завдання кожного з нас.
День української писемності та мови ми відзначаємо щорічно 9 листопада з 1997 року, згідно із Указом Президента України.
Це свято є важливим для кожного громадянина нашої держави саме зараз, адже українська мова є тим фактором, який гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду та об’єднує в одну державу.
Наряду з прапором, гімном, кордоном і грошовою одиницею мова є символом нації і держави, а писемність - візитівкою. Недарма кажуть, що кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.
08 листопада в Білій Церкві відбувся загальноміський захід з нагоди Дня української писемності та мови.
Також цього дня було відзначено ще одну подію, яка мала вплив на утвердження Української державності. Ініціатором і головною рушійною силою цієї події став Модест Левицький – український письменник, культурний діяч, педагог, лікар і дипломат. Ця подія – заснування у 1917 році Білоцерківської «Просвіти».
Від імені міського голови Геннадія Дикого громадськість міста привітала зі святом його заступник Ольга Настіна: «Говорити українською є сучасно й престижно. Українська мова є наймелодійнішою мовою світу. Я закликаю кожного жителя нашої держави вчити її, говорити й не соромитись її».
Ольга Настіна подякувала всім тим, хто прикладає максимум зусиль для просування ідеї державності, щоденною кропіткою працею, своїм патріотизмом і власним прикладом любить Україну й себе в Україні та за багаторічну працю на ниві просвітництва вручила дванадцятьом білоцерківцям Почесні грамоти міської ради.
В ході свята присутні також отримали вітання з нагоди Дня української писемності та мови та 100-річчя товариства «Просвіта» від начальника управління освіти й науки міської ради Юрія Петрика, який наголосив, що хоча останнім роками свідомість наших громадян змінюється, проте і в наш час, як і сто років тому, потрібно боротися за українську мову, прививати любов до неї в душу кожної дитини та дорослого. Він подякував всім людям, які не зважаючи на переслідування й репресії поширювали українське слово, закликав молодь нести священий обов’язок - пропагувати та розвивати українську мову.
Юрій Петрик зазначив, що від управління освіти і науки міської ради відомим білоцерківським письменникам, просвітникам Володимиру Іванціву та Андрію Гудимі будуть передані подяки за найактивнішу діяльність в ЗОШ міста, найбільшу кількість проведених зустрічей, поетичних вечорів та конкурсів із школярами.
В ході свята присутні також отримали вітання від голови Білоцерківського міськрайонного об'єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Костянтина Климчука та заступника голови Київської обласної організації цього товариства Едуарда Мондзелевського, які вручили найвищу громадську нагороду Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка за значні заслуги в політичній громадській, науковій, культурній і освітянській діяльності та розбудові незалежної України - медаль «Будівничий України» Юрію Петрику, Тамарі Павленко та Миколі Касьяну. Ряд видатних білоцерківців також були нагороджені Почесними грамотами товариства.
Під час заходу присутні мали змогу отримати вітання і від інших учасників заходу та прослухати виступи переможців ряду міських конкурсів читців-декламаторів, учнів міських загальноосвітніх і музичних шкіл, вихованців позашкільних навчальних закладів, які виконували музичні та літературні композиції на вірші відомих українських поетів, у тому числі й білоцерківських.
В заході взяли участь представники творчої інтелігенції, журналісти ЗМІ, учні загальноосвітніх шкіл міста.
Українська мова – душа українського народу