У Білій Церкві обговорили питання обмеження часу реалізації алкогольних напоїв

23 липня відбулося засідання «круглого столу» щодо обговоренняпроекту регуляторного акту – рішення Білоцерківської міської ради «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Біла Церква», яке провів керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Сергій Постівий.

Підготовка даного рішення здійснюється у зв’язку зі змінами в законодавстві, відповідно до яких органи місцевого самоврядування отримали повноваження обмежувати в часі продаж алкоголю на місцях. Зокрема, це передбачено Законом України №3149 «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових», який був прийнятий Верховною Радою України 22 березня ц.р.

Проектом рішення пропонується заборонити продаж пива, крім безалкогольного, алкогольних та слабоалкогольних напоїв на території міста Біла Церква суб’єктами господарювання, крім закладів ресторанного господарства у період з 22.00 до 10.00 щоденно, враховуючи вихідні та святкові дні. Дія рішення поширюється на всі суб’єкти господарювання на території міста.

Даний проект розроблений з метою усунення порушень громадського порядку у нічний час та зменшення кількості правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, обмеження шкідливого впливу споживання алкогольних напоїв на здоров’я мешканців міста Біла Церква відповідно ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Розробником проекту регуляторного акту є відділ з питань торгово-побутового обслуговування населення і громадського харчування Білоцерківської міської ради.

«Обмеження продажу алкогольних напоїв у часі дасть змогу знизити кількість правопорушень у Білій Церкві, адже, як свідчить статистика, переважна більшість злочинів скоюються у стані алкогольного сп’яніння», – наголосив під час засідання Сергій Постівий.

Начальник відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення Білоцерківської міської ради Марія Беркут навела статистичні дані щодо кількості торговельних закладів, які здійснюють продаж алкогольних напоїв у Білій Церкві, а також наголосила, що при врегулюванні даного питання важливо знайти «золоту середину», аби не порушити права підприємців та водночас захистити споживачів від негативних наслідків реалізації алкогольних напоїв.

Під час «круглого столу» присутні висловили пропозиції щодо годин обмеження продажу алкогольних напоїв на території міста, обговорили можливі наслідки такого обмеження для роботи суб’єктів підприємницької діяльності, споживачів та міського бюджету. Також проект рішення – регуляторного акту був опрацьований відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

Варто відмітити, що в рамках встановленої процедури, після оприлюднення даного рішення разом з аналізом регуляторного впливу кожен суб’єкт матиме змогу протягом 30 днів надати свої зауваження або пропозиції, які будуть розглянуті під час наступного «круглого столу». Після висновку Держпродспоживслужби України питання буде винесено на розгляд сесії.

У засіданні «круглого столу» взяли участь: секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, представники структурних підрозділів міської ради, приватні підприємці міста, громадськість, журналісти місцевих ЗМІ.

Опубліковано: 24 липня 2018 року