Шевченко поєднав серця

5 березня у центральній бібліотеці міської ЦБС відбувся ювілейний ХХХ-й  конкурс читців-декламаторів «Кобзарева зоря», присвячений 205-й річниці від дня народження  національного генія і пророка Т.Г. Шевченка. Цьогоріч міський конкурс співпав з І туром ІV  Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає серця».

До складу журі вперше увійшли гості з Києва: Меланія Іщук − член оргкомітету Міжнародного конкурсу, заступник голови Київського обласного осередку Міжнародної організації «Жіноча громада»; Олесь Харченко − народний артист України, керівник квартету «Явір» і вчителька з Польщі Анна Матисяк. Разом з ними виступи учасників оцінювали:  голова міськрайонного об’єднання  ВУТ  «Просвіта» Костянтин Климчук, головний спеціаліст відділу культури і туризму БМР Ксенія Жукова та поетеса Тетяна Строкач.

Безсмертні рядки великого Кобзаря  звучали не лише українською, а на івриті, польською, болгарською,  французькою і японською  мовами. Тридцять шість конкурсантів − старшокласників і студентів, читачів бібліотек міста,  натхненно і емоційно декламували патріотичні і ліричні твори  Тараса Шевченка.

Володаркою Гран-прі стала учениця БНВО «Перша Білоцерківська гімназія» Анна Панько. Конкурсантка відтворила  трагічну  долю матері, у якої забрали єдиного сина на війну, блискуче прочитавши  одну з найглибших і несамовитих поем поета «Сова».

Серед школярів перше місце виборола Анна Агалієва, учениця Білоцерківського колегіуму.

Друге розділили: Даніела Ямпольська (БЗШ №18), Анастасія Павловська (БСШ №1), Юрій Бортнік (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія») і Наталія Гурська (КЗ КОР «БЦ багатопрофільний НРЦ»).

Третє місце присуджено: Ользі Клінкіній (БЗШ №5), Георгію Осадчому (БНВО МАН), Анні Хоменко (БЗШ №6) і Святославу Петришину (Гімназія №2).

Цього року, як і завжди, приємно вразили присутніх виступи вихованців ДНЗ БПТУ ім. Поповича, членів волонтерської команди «Твори добро» (керівник Марина Василенко) Павла Пасічника і Андрія Поліщука, які зайняли відповідно перше і третє місце серед студентів.

Друге місце виборола Євгенія Новіцька, студентка  Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу.

Спеціальними призами відзначені: учениці БСШ №1Дарина Косенко і Дар’я Семенова,  старшокласниці НВО «Міцва-613» Анастасія Чалій і Анна Бряник, учень БЗШ №5 Максим Кваша і студент БНАУ із Камеруна Лессомо Алейн, який прочитав «Заповіт» українською і французькою мовами.

Всі призери отримали Дипломи і подарунки від спонсорів: відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради, КЗ  БМР  Білоцерківська міська централізована бібліотечна система ім. Петра Красножона, міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, міського осередку  ВМГО «Молода Просвіта» і благодійного фонду Миколи Томенка «Рідна країна».

Родзинкою конкурсу став виступ студентів із сонячної Африки, які емоційно співали своїх пісень, фотографувалися біля книжкової виставки і вигукували: «Слава Україні!».

Головна мета конкурсу була досягнута: Шевченко об’єднав  молодь Білої Церкви і  Камеруну своїми пророчими словами:

«І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій
Не забудьте пом'янути