Рівень захворюваності на ГРВІ та грип моніториться щоденно

09 грудня відбулося засідання епідемічної комісії виконавчого комітету міської ради, яке провів керуючий справами виконавчого комітету Максим Свірський.

В ході наради керуючий справами виконавчого комітету наголосив, що зараз, коли ми вступаємо в період, який через погіршення погодних умов може призвести до підвищення рівня захворюваності на ГРВІ та грип, головним завданням є - чіткий контроль стану захворюваності населення, особливо дітей, та визначення  першочергових  заходів щодо попередження та, у разі спалаху епідемії, проведення відповідних ефективних дій.

Із статистикою щодо рівня захворюваності присутніх поінформувала заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Людмила Гадіяк. З даною інформацією можна ознайомитися нижче.

Присутні наголосили, що незважаючи на достатнє підвищення рівня захворюваності, підстав для введення карантинних заходів в Білій Церкві,  станом на 08.12.2016р.,  не має.

В місті розроблено та затверджено комплексний план організаційних та протиепідемічних (профілактичних) заходів, спрямованих на попередження поширювання захворювань на грип та гострі респіраторні захворювання серед населення, уникнення епідемічних ускладнень та можливих летальних наслідків від грипу в епідемічний сезон 2016-2017рр. Відповідно комплексного плану проводяться всі необхідні заходи.

Керуючий справами наголосив на тому, щоб відповідними управліннями проводився щоденний моніторинг захворюваності серед школярів, і у разі необхідності, при перевищенні епідеміологічного порогу,  в Білій Церкві будуть  введенні карантинні заходи.

Начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик поінформував, що рівень захворюваності серед дошкільнят, для сезону, є в нормі, а у ряді шкіл (зокрема, №4, 5, 22 та гімназії №1)  в окремих класах, відповідно наказу по навчальному закладу, було введено попереджувальні карантинні заходи.

В місті проводиться кампанія щодо інформування населення як запобігти захворюванням.

Інформація  управління охорони здоров’я міської ради щодо захворюваності на  грип та ГРІ  станом на  08.12.2016р.

Моніторинг захворюваності  на ГРВІ та грип Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень розпочатий з 40 тижня епідсезону  2016-2017р.р.

В цілому,  за період з 30.09. по 08.12.2016р.  (з 40 по 49 тижні) на ГРВІ захворіло  16 545 осіб, з них 13 775 (83,2%) дітей.

Госпіталізовано - 342 (2,06%) осіб, в т. ч. 297 дітей.

В порівнянні з минулим роком, спостерігається підвищення показників захворюваності на 41,8%. Так, у  2015р., за аналогічний період, - всього захворіло – 11671 осіб, з них дітей – 9539 (81,7%), було госпіталізовано 290 (2,5%) осіб, в т. ч. 238 дітей.

З діагнозом грип хворих не реєструвалось.

Станом на 08.12.2016 р.  ситуація наступна:

- кількість осіб, що захворіли за 49 тиждень – 2556 осіб, з них дітей 2095  ( це становить 82%).  За аналогічний період минулого року статистика свідчить, що кількість білоцерківців, що захворіли становила 1400 осіб, з них дітей 1154  ( 82,4%);

-  за звітний період, в порівнянні з аналогічним тижнем минулого року, захворюваність більша на 85,5%

Станом на 07.12.2016 р. в  школах міста відсутніх було 3805 учнів або  19,3%, по ДНЗ відсутніх 989 осіб, або 10,7%.

Керуючись наказом МОЗ України №732 від 06.11.2015 року «Про затвердження нормативно правових актів з питань організації та проведення санітарно – протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій» , якщо темп приросту захворюваності на грип та ГРІ становить 10% і більше  та одночасно за попередній тиждень реєструвалось зростання захворюваності дітей шкільного віку  на 20% і більше, то цей тиждень буде вважатись початком епідемічного підйому.

В листопаді розпочалась імунізація населення міста проти грипу.

Станом на 08.12.16р. щеплення проведено 437 особам або 42,0% від плану,  в т. ч. щеплено 253 медичних працівників лікувально-профілактичних закладів.

Також проведено щеплення дітям закритих закладів – 25 дітям  (обласний будинок дитини), та 2 дітям, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади.

Опубліковано: 09 грудня 2016 року