Про тендер на закупівлю курячих яєць для дитячих садочків

В соціальних мережах,  через недостатність інформації,   активістами міста було піднято питання щодо тендеру по закупівлі  курячих яєць для дошкільних навчальних закладів міста. Тендер виграло комунальне підприємство міської ради «Забота». Обурення білоцерківців викликала ціна, яка була озвучена -23грн. за десяток яєць. Спростував дану інформацію начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик.

Зокрема, він поінформував про результати закупівлі яєць курячих  для дошкільних навчальних закладів м. Білої Церкви на 2016 рік.

Процедура закупівлі яєць курячих для ДНЗ м. Білої Церкви розпочалася в грудні 2015 року. Підставою для визначення ціни стала довідка Держстату «Про рівні споживчих цін на соціально значущі продовольчі товари», відповідно до якої ціна десятка яєць І-ІІ категорії була 22 гривні. Згідно з цією ціною й була визначена сума коштів для забезпечення ДНЗ міста цим продуктом на 2016 рік.

08 грудня 2015 року на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель було опубліковано оголошення під № 241303. На момент розкриття тендеру 12 січня 2016 року жодної пропозиції не надійшло, тому торги було відмінено, про що 16 січня 2016 року за № 009246 було опубліковано оголошення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель.

Наступне оголошення про закупівлю було опубліковане на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель 19 січня 2016 року. Відповідно до довідки Держстату «Про рівні споживчих цін на соціально значущі товари» в січні 2016 року ціна одного десятка яєць І-ІІ категорії становила 24 гривні 69 копійок. Розкриття пропозиції відбулося 18 лютого 2016 року, на момент якого було подано дві пропозиції: від КДРП «Забота» з ціновою пропозицією 779992,20 (2,34 за шт.) та  ФОП «Макаренко О.В.» з ціновою пропозицією 939990,60 (2,82 за шт.).

Відповідно до чинного законодавства України до моменту розкриття тендерної пропозиції замовник не має права на свій розсуд змінювати умови. Акцепт пропозиції 01.03.2016 року був опублікований на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель під № 064499. Юридичних під¬став не акцептувати результати торгів не було.
Згідно з чинним законодавством України договір може бути укладено не пізніше ніж через 30 днів із дня акцепту пропозиції, але не раніше ніж через 10 днів із дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідом¬ле¬ння про акцепт пропозиції конкурсних торгів. Тому найближча дата, коли мо¬же бути укладено договір із постачальником, – це 16.03.2016 року.

Разом із тим, підряднику КДРП «Забота» було запропоновано підписати додаткову угоду за нижчою ціною на даний продукт, так як станом на 10.03.2016 року довідкою Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Динаміка цін (тарифів) на споживчому ринку» встановлено вартість одного десятка яєць І-ІІ категорії в сумі 12 гривень 72 копійки. Відповідно до заяви вищеназваного підприємства, ураховуючи транспортні витрати, була затверджена ціна 13 гривень за один десяток яєць.

Виходячи з усього вищесказаного, угода з КДРП «Забота» була підписана на суму 13 гривень за один десяток яєць І-ІІ категорії.

Опубліковано: 22 березня 2016 року