Про діяльність комунальних установ та підприємств

Реорганізовано ряд комунальних підприємств

З метою ефективного використання бюджетних коштів та комунального майна територіальної громади міста депутати підтримали рішення про реорганізацію комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Комбінат шкільного харчування», комунального дрібно-роздрібного підприємства «Забота» Білоцерківської міської ради.

Рішення  передбачає проведення всіх необхідних процедур щодо реорганізації цих двох  КП шляхом приєднання їх до комунальної установи Білоцерківської міської ради «Інспекція з благоустрою»

Підведені підсумки  фінансово-господарської діяльності підприємств комунальної власності

В ході засідання сесії міської ради заступник міського голови Інна Новогребельська довела до відома присутніх інформацію про підсумки  фінансово-господарської діяльності підприємств комунальної власності м.Біла Церква за 2016р.

Так, у відповідності до ст. 17 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчим комітетом міської ради проводиться постійний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств  комунальної власності м. Біла Церква.

За результатами минулого року 24 підприємства отримали балансовий прибуток ( у 2015 році – 21 підприємство), сума якого складає 2699,28 тис.грн., що на 5,8% більше в порівнянні з 2015 роком ( 2550,2 тис.грн. прибутка).

Найбільш прибутковими виявились наступні підприємства: КП БМР «Кінотеатр ім. О. Довженка» – 720,0 тис. грн., КП  "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс"– 415,50 тис. грн., КП БМР „ЖЕК 7” – 263,0 тис. грн., КП БМР “Аптека №113”- 208,40 тис. грн., КП БМР „ЖЕК 1” – 150,0 тис. грн., КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» - 136,0 тис.грн. ( за 2015 рік збиток 267,0 тис.грн), КП «Аптека №245» - 100,6 тис.грн., Будинок урочистих подій – 87,08 тис.грн.

Вісім підприємств є збитковими і загальний збиток склав 104 851,70 тис.грн., що у 3,6 разів більше ніж в 2015 році.

Найбільшу питому вагу в загальній сумі збитку, а саме 98,9% складає КП БМР „Білоцерківтепломережа” -103 146,00 тис.грн.

Серед збиткових підприємств: КП БМР «Підприємство готельного господарства» – 1075,2 тис. грн., КП БМР «Тролейбусне управління» – 321,00 тис. грн.,. КП БМР “Комбінат шкільного харчування” – 174,00 тис. грн., КП БМР Редакція газети "Громадська думка” – 108,70 тис. грн.,КП «Аптека №89» - 11,3 тис.грн. та ін.

Варто зазначити, що 4 підприємств, які у 2015 році були збитковими, в 2016 році покращили свої показники фінансово-господарської діяльності і отримали прибуток, серед них: КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг»,  КП БМР «Білоцерківський міський парк культури і відпочинку ім..Т.Г.Шевченка», Білоцерківська міська госпрозрахункова стоматологічна поліклініка, КП БМР "Міська служба замовника". Також, протягом 2016 року значно зменшило збиток КП БМР «Тролейбусне управління», а саме: в порівнянні з 2015 роком збиток підприємства зменшився на 433,0 тис.грн.

Підприємства, які були прибутковими у 2015 році, ефективно працювали і в 2016 році. Збільшили прибуток за 2016 рік в порівняні з 2015 роком такі підприємства, як: КП БМР "ЖЕК №7", КП БМР "ЖЕК №1", КП "Аптека №113", КП "Аптека № 245", Будинок урочистих подій, Білоцерківська міська госпрозрахункова поліклініка профоглядів та інші.

Станом на 01.01.2017 року 34 підприємствами комунальної власності міста   сплачено податків за січень - грудень 2016 року до зведеного бюджету на суму 39 309,7 тис.грн, в тому числі до місцевого бюджету на суму 22 743,3 тис.грн.

У 2016 році був оновлений керівний склад 8 підприємств комунальної власності міста, серед яких:   «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви», «Білоцерківський міський парк культури і відпочинку ім..Т.Г.Шевченка», «Тролейбусне управління», "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс», «Міськреклама», «Муніципальне шляхово-експлуатаційне управління», дрібно-роздрібне підприємство «Забота», «Архітектурно-планувальне бюро».

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 12 липня 2016 року №292 затверджений склад  комісії по здійсненню контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств комунальної власності міста.

На двох засіданнях комісії було розглянуто, опрацьовано та погоджено 31  фінансовий план комунальних підприємств Білоцерківської міської ради на 2017 рік. Рішеннями виконавчого комітету міської ради від 08 листопада 2017 року №477 затверджені фінансові плани даних комунальних підприємств на 2017 рік.

З метою ефективного використання коштів та майна, що належить територіальній громаді м. Біла Церква  та у  зв’язку із збитковістю прийнято рішення міської ради від 23 лютого 2017 року №488-26-VІІ  щодо припинення юридичної особи – комунального підприємства «Аптека №89» шляхом ліквідації та утворена ліквідаційна комісія по припиненню комунального підприємства «Аптека №89». Прийнято рішення міської ради від 23 лютого 2017 року №487-26-VІІ щодо реорганізації комунального підприємства Білоцерківської міської ради Білоцерківська міська майстерня «Художня спілка» шляхом приєднання до комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка» та утворена відповідна комісія з реорганізації.

Опубліковано: 23 березня 2017 року