Президент України особисто зустрів воїнів 72 ОМБР у Білій Церкві

У суботу, 26 січня, до свого постійного місця дислокації, на рідну Білоцерківську землю, із зони проведення операції Об’єднаних сил повернувся останній, 12-й ешелон військовослужбовців славетної 72 Окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, який із честю виконав свій військовий обов’язок, захищаючи нашу державу у найгарячіших точках сходу. Аби особисто привітати воїнів із поверненням, на залізничний вокзал Білої Церкви прибув  Верховний Головнокомандувач, Президент України Петро Порошенко, який взяв участь в урочистій церемонії зустрічі ешелону з бійцями та військовою технікою. Президент особисто потиснув руку прибулим воїнам та сказав слова вдячності за мужність та героїзм, проявлені під час виконання бойового завдання. Разом із Президентом України, бійців зустрічали представники особового складу 72 ОБМР – військові побратими, які прибули раніше, а також військовослужбовці, що завершили службу.

Поспілкувавшись із військовими, Петро Порошенко разом з військовослужбовцями пройшов центральною вулицею від залізничного вокзалу до військової частини бригади. У колоні, крім бійців, крокували також кадети, які тримали в руках портрети загиблих Героїв, жінки та рідні тих, хто поліг за рідну землю.

Військових зустрічали жителі міста, які вийшли на вулиці та утворили «живий ланцюг». Люди дякували бійцям за мир та спокій, вручали квіти та кульки, а також тримали державні прапори та плакати з написами: «Дякуємо за мирне небо!», «Вітаємо героїв з поверненням!», «Пишаємося славними бійцями 72 бригади!».

Прибувши до військової частини, Петро Порошенко поклав квіти до пам’ятного знаку, встановленого на території цієї військової частини – бійцям 72 Окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, славетним нащадкам козацького роду, які полягли у визвольній боротьбі за свою землю.

Звертаючись до присутніх – офіцерів, сержантів, солдатів 72 Окремої механізованої бригади ЗСУ ім. Чорних Запорожців, Президент України ще раз привітав тих, хто щойно вийшов із району бойових дій, із поверненням додому, в пункт постійної дислокації.

«Як Верховний головнокомандувач Збройних Сил України, я дякую кожному з вас за ратну службу, за ефективне та професійне виконання свого військового обов’язку. Щойно, зустрічаючись на залізничному вокзалі з Героями, які прибули ешелоном зі сходу, я побачив перед собою впевнених і мужніх воїнів, які більше ніж півроку утримували бойові позиції, боронячи українську землю від російського агресора. Місяць тому з багатьма з вас мав честь зустрічатися не передових позиціях, де особисто знайомився з обстановкою проведення операції Об’єднаних сил і на власні очі бачив, як працюють підрозділи бригади в бойовій обстановці. Переконався у високому рівні бойової злагодженості та підготовки, які демонструє особовий склад бригади. Упродовж 5 років ім’я героїчної військової частини з Білої Церкви грізними – для ворога – розкатами грому лунає на різних ділянках фронту. Підрозділи бригади у 2014 році мужньо та самовіддано захищали Маріуполь та Волноваху, брали участь у обороні Донецького аеропорту… У зимові дні 2017 року стали на шляху окупантів під Авдіївкою та продемонстрували свій незламний характер і ні на крок не відступили із займаних позицій під натиском ворога. Усі ми пам'ятаємо як під час важких боїв в районі шахти «Бутівка» та за «Авдіївську промзону», у відповідь на провокації ворога, підрозділи бригади провели блискавичну контратаку, захопили позиції та фактично вщент розгромили озброєні та керовані російськими окупантами сили ворога. Особовий склад бригади більш як півроку так само стійко і впевнено тримав оборонні позиції на Світлодарському напрямку, звідки бригада щойно повернулася. Дякую усьому особовому складу за стійкість, мужність і героїзм! Ви є достойними нащадками поколінь оборонців української землі», - сказав у своїй промові Президент України

Петро Порошенко наголосив, що за проявлені мужність і героїзм 342 військовослужбовці 72 бригади були нагороджені державними нагородами; 2 отримали високе звання «Герой України».

За період бойових дій близько 700 військовослужбовців механізованої бригади отримали поранення. На жаль, 116 воїнів бригади не повернулися з боїв із російським агресором. Пам’ять усіх загиблих Героїв присутні вшанували хвилиною мовчання.

За особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддані дії та зразкове виконання військового обов’язку Петро Порошенко вручив високі державні нагороди сімнадцятьом найкращим військовослужбовцям 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, які повернулися у пункт постійної дислокації з району проведення операції Об’єднаних сил на сході держави.

У заході взяли участь: народні депутати України Хвича Мепарішвілі та Віталій Гудзенко, начальник Генерального штабу – Головнокомандуючий Збройних Сил України Віктор Муженко, заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Кондратюк, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, рідні військовослужбовців, представники громадської, журналісти центральних та місцевих ЗМІ та ін.

 

Президент України особисто зустрів воїнів 72 ОМБР у Білій Церкві


Опубліковано: 26 січня 2019 року
Поділитися