Нова українська школа – успішні діти, відповідальне вчительство, універсальний освітній дизайн

28 серпня 2018 року

Саме такий вислів став провідною думкою та назвою традиційного освітянського форуму, який цьогоріч відбувся 28 серпня 2018 року за ініціативи управління освіти і науки Біло­цер­ків­ської міської ради та підтримки міської влади в при­міщенні кінотеатру імені О.П.Довженка. На заході були присутні близько 500 освітян – педа­го­гічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої та поза­шкільної освіти міста, науково-педагогічні працівники закладів  вищої і професійно-технічної освіти тощо.

Під час конференції було підбито підсумки минулого навчального року, визначено завдання на наступний навчальний рік, а також визначити пріоритети роботи.

У рамках серпневого освітянського форуму присутні зосередили увагу на заходах і завданнях реформи Нової української школи та підсумках 2017/2018 навча­ль­но­го року, а також низці актуальних питань щодо роботи освітньої галузі міста. Зокрема було зазначено, що для підготовки нового навчального року з місцевого бюджету виділено достатньо коштів: кожний загальноосвітній навчальний заклад отримав по 50 тис.грн, дошкільні освітні заклади – по 40 тис. грн, позашкільні навчальні заклади – по 25 тис. грн. Для забезпечення комфортних умов навчання з державного бюджету у м.Біла Церква на проект «Нова українська школа» у 2018 році було виділено понад 5,7 млн грн. Міською радою відповідно до прийнятого рішення було виділено кошти для співфінансування в розмірі понад 2,3 млн грн.

Під час заходу були відзначені позитивні аспекти розвитку системи освіти міста, а саме: високі результати участі школярів у Всеукраїнських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт малої академії наук України, Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика та інших інтелектуальних, творчих і спортивних змаганнях і турнірах; збереження мережі закладів позашкільної освіти; запровадження електронної реєстрації для зарахування в заклади дошкільної освіти; досить успішні результати ЗНО-2018 випускників 11-х класів; стовідсоткове охоплення інклюзивним навчанням дітей з особливими освітніми потребами дошкільного і шкільного віку; актуальність і важливість профорієнтаційної роботи з дітьми та молоддю; збереження життя і здоров'я дітей тощо.

Проте, незважаючи на традиційно високі результати освітян Білої Церкви, педагогічній громаді міста є над чим працювати. Нагальним завданням для навчальних закладів залишається створення безпечного освітнього простору та безпечення пси­хо­логічного і соціального супроводу дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та по­стра­ж­далих унаслідок ант­и­те­рористичної операції. З цією метою управ­лін­ням освіти і нау­ки спільно з Асоціацією батьківської громадськості та Мі­сь­кою радою уч­нів­ських депутатів четвертий рік поспіль оголошено благодійну акцію «Діти Білої Церкви – дітям По­пасної», адже малечі Попаснянського району Луганської області не­обхідні до 1 Вересня канц­­товари, спортивний інвентар і кни­ги для шкільних бібліотек.

У ході обговорення доповіді, з якою виступив начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик, педагоги та науковці порушували питання реалізації нового державного стандарту в початковій школі з 01 вересня 2018 року та підготовки до нього педагогічних працівників, проблемні аспекти фінансування «нового освітнього простору», важливості реалізації компетентнісного підходу у викладанні навчальних предметів, необхідності оновлення комп'ютерного забезпечення закладів освіти,  спрямування дітей і молоді на здобуття робітничих  професій, актуальності функціонування інклюзивно-ресурсного центру та організації інклюзивного навчання тощо. По завершенню форуму було схвалено низку рекомендацій, які будуть дороговказом для освітян міста у 2018/2019 навчальному році.

Насамкінець були нагороджені педаго­гіч­ні працівники міста за вагомі здобут­ки в професійній діяльності почесними грамотами вико­навчого комітету Білоцерківської міської ради, голова міської організації Профспілки Валентин Чепурченко відзначив педагогів-пенсіонерів відзнакою «За відданість справі».

Підбиваючи підсумки конференції, освітяни зауважили, що в умовах євроінтеграції та децентралізації освітній простір необхідно будувати виключно на засадах рівного доступу до якісної освіти, особистісної орієнтації та компетентнісної спрямованості змісту освіти, а досягти цього можна лише спільними зусилля педагогів, міської влади та батьківської громадськості.

Під час заходу хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять українських військових, що загинули під час Ілловайської трагедії, яка сталася у м.Ілловайськ Донецької області 29 серпня 2014 року.

У заході взяли участь: міський голова Геннадій Дикий, депутати Білоцерківської міської ради, освітяни міста, представники батьківської громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.