Невідомі сторінки історії Білої Церкви під час нацистської окупації

16 березня в Білоцерківському навчально-виховному об`єднанні «Ліцей – МАН» було презентовано результати роботи Білоцерківської міської молодіжної громадської організації «Молода еліта» над проектом «Формування патріотизму та гуманізму серед учнівської молоді Білої Церкви через вивчення історії рідного краю під час Другої світової війни та вшанування жертв нацизму».

Проект здійснювався в рамках конкурсу проектів і програм дитячих та молодіжних громадських організацій, оголошеного відділом у справах сім’ї та молоді Білоцерківської міської ради, фінансування якого здійснювалося за рахунок коштів міського бюджету.

В ході заходу учні – члени вищезазначеної молодіжної громадської організації розповіли присутнім про проведену пошукову роботу та напрацювання інформації щодо даного проекту. На основі зібраних матеріалів установлено місця масових розстрілів (поховань) білоцерківців у роки Другої світової війни.

Під час реалізації проекту були зібрані свідчення очевидців нацистської окупації міста Біла Церква, опрацьовано велику кількість документів архівного відділу Білоцерківської міської ради, Державного архіву Київської області, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву Служби Безпеки України та ін.

Результати цієї роботи були  вміщені у науковому виданні « Невідомі сторінки історії Білої Церкви під час нацистської окупації: документи і свідчення».

В заході взяли участь депутат міської ради, голова Білоцерківської міської молодіжної громадської організації «Молода еліта»  Анатолій Гончар, заступник начальника відділу у справах сім`ї та молоді міської ради  Валентина Степашкіна,  кандидат історичних наук, доцент кафедри правознавства Білоцерківського інституту економіки і управління ВМУРЛ Україна Сергій Бурлака, представники центральної бібліотечної системи міста, вчителі та учні Білоцерківського навчально-виховного об`єднання «Ліцей – МАН».

Невідомі сторінки історії Білої Церкви під час нацистської окупації

Опубліковано: 16 березня 2017 року