Наркоманія – шлях в безодню!
Щороку, 26 червня, світова громадськість відзначає Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом. Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб контролювати їх обіг налічує вже понад 100 років. Однак і сьогодні суспільство, на жаль, не може впоратися з цією проблемою. За останні роки зросла кількість осіб, які перебувають на обліку в медичних закладах із діагнозом наркоманія. Статистичні дані про рівень і динаміку наркозалежності відображають лише зовнішні тенденції цього небезпечного явища. Є підстави вважати, що кількість споживачів наркотичних засобів у 10 разів більша, ніж за офіційними даними. Крім того, велику кількість осіб залучено до зберігання та розповсюдження наркотиків. За оцінками ООН, загальносвітове число осіб, що вживають наркотики, нині складає не менше 185 мільйонів людей (тобто 3% всього населення нашої планети, або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років). Збільшується кількість неповнолітніх і підлітків, а також жінок, що вживають наркотики. Особливе занепокоєння викликає факт, що на сьогодні середній вік юних наркоманів становить 13-14 років. За останні 15 років приблизно в 7 разів збільшилося число жінок, що вживають наркотичні та психотропні препарати.
Наркоманія, мабуть, одне з найстрашніших явищ сучасності. З кожним днем все більше людей у всьому світі піддається спокусі й потрапляє у пастку цієї залежності, намагаючись з її допомогою сховатися від щоденних проблем. Небезпека наркоманії полягає в тому, що вона як патологічний стан певною мірою незворотна, і частина негативних змін, що відбулися в організмі, залишається назавжди. З проблемою розповсюдження наркоманії тісно пов’язане поширення епідемії ВІЛ\СНІДу, оскільки серед загальної кількості ВІЛ-інфікованих відсоток ін’єкційних споживачів наркотиків складає близько 80 %. Хвороба вражає молодь у найбільш активному репродуктивному та працездатному віці. Не менш вражаючим є факт, що офіційна кількість випадків ВІЛ\СНІД - тільки вершина айсбергу, що складає близько 10 % фактичного числа. Цю проблему можна вирішити тільки комплексно, приймаючи до уваги не лише медичні, а й соціальні, психологічні та правові аспекти.
Наркоманія – це важка хвороба психіки і всього організму, яка без лікування веде до деградації особистості, повної інвалідизації та передчасної смерті. Однак це захворювання, на відміну від інших, є результатом свідомих дій самої людини, яка стає заручником власної необдуманості й необережності.
Причини наркоманії можуть бути різними і кожен конкретний випадок - індивідуальний. Необхідно працювати зі страхами, комплексами і травмами. Звичайний психолог не зможе допомогти, якщо ситуація критична, в місті отримати медичну допомогу можна в КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №4» за адресою : вул. Василя Стуса,44.
Пам’ятайте вихід є навіть із найскладніших ситуацій!
Інформація від управління охорони здоров’я