ЛІКАРІ-ТЕРАПЕВТИ ТА ПЕДІАТРИ БІЛОЇ ЦЕРКВИ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ

19 липня у місті Біла Церква сталася важлива подія в охороні здоров’я - 50 лікарів-терапевтів та педіатрів медичних установ міста закінчили навчання та отримали Сертифікати лікаря спеціаліста за спеціалізацією «Загальна практика –сімейна медицина» (ЗПСМ).

 

Виїзний цикл спеціалізації було проведено фахівцями Харківської медичної академії післядипломної освіти. Слова подяки за фаховість, відповідальність, уважність та професіоналізм лунали в адресу ректора академії, професора Олександра Хвисюка, в.о. декана факультету «Загальна практика – сімейна медицина», професора Ольги Цодікової, завідувача кафедри терапії, нефрології та загальної практики – сімейної медицини, професора Олександра Більченко, завуча кафедри Алли Браславської  та співробітників інших кафедр.

 

Сімейна медицина (загальнолікарська практика) і сімейний лікар (лікар загальної практики) є основними ланками надання первинної медичної допомоги в сучасних умовах.

 

Лікар загальної практики – сімейної медицини – це фахівець, який має юридичне право надавати первинну багатопрофільну медико-санітарну допомогу.

 

Він повинен бути інтегратором оцінки стану здоров’я пацієнтів, що здійснюється різними фахівцями, приймати участь в розробці планів лікувально-оздоровчого характеру, координувати їх реалізацію та оцінювати їх ефективність. Лікар ЗПСМ повинен здійснювати корекцію способу життя своїх пацієнтів, бути їх провідником в складній системі охорони здоров’я, медико-санітарного, фармацевтичного і, в певному обсязі, соціального забезпечення. У разі необхідності він може залучати до лікувально-діагностичного та реабілітаційного процесу лікарів різних вузьких спеціальностей.

 

Кваліфікований лікар ЗПСМ, який пройшов спеціальне навчання, підтверджене сертифікатом, у своїй практичній роботи в якості сімейного лікаря: самостійно діагностує і ефективно лікує відповідно до сучасних медичних стандартів близько 80% захворювань, що послужили причиною первинного звернення до амбулаторії.

 

Сімейну лікарську практику необхідно розглядати, як таку, що забезпечує тривале опікування за здоров’ям громадянина і всіх членів його сім’ї незалежно від характеру хвороби, стану органів і систем організму у всі періоди життя людини і функціонування сім’ї.

 

До сфери уваги сімейного лікаря входить, практично все: загальне самопочуття, стан шкіри і волосся, гострота зору, плоскостопість, профілактичний огляд молочних залоз, прихована депресія, часті респіраторні захворювання, стан вен на ногах, зайва вага, підвищений артеріальний тиск тощо. Саме сімейний лікар у разі необхідності, збере всю наявну інформацію, включаючи дані про здоров’я родичів, оцінить її актуальність, передбачить наявні чинники ризику та розробить індивідуальну стратегію і тактику взаємин свого підопічного з системою охорони здоров’я. Завдяки цьому, саме сімейний лікар, об’єднавши свої зусилля разом з лікарями інших спеціальностей, зможе ефективніше і швидше допомогти хворому.


Інформація від управління охорони здоров’я БМР


Опубліковано: 19 липня 2018 року
Поділитися