Координаційна нарада щодо порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних

15 травня  у великій залі Білоцерківської міської ради проведена невідкладна координаційна нарада за участю в.о. Білоцерківського міського голови Смутка Б.М., заступника міського голови Настіної О.І. та військового комісара Білоцерківського об’єднаного міського військового комісаріату Богданевича І.Л. з керівниками підприємств, установ і організацій м. Білої Церкви. На нараді розглядалися нагальні питання щодо порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу весною 2017 року.

На виконання Указу Президента України від 24 лютого 2017 року № 44/2017 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році”, п. 4, 8 ст. 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та Постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 р.     № 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”, керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів зобов’язані забезпечити своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

Переважна більшість керівників підприємств всіх форм власності з розумінням і високою відповідальністю поставились до наради, прибули на зустріч та доповіли про стан виконання нормативних актів по призову, про що висловлюємо подяку кожному керівникові.

Однак керівники деяких підприємств, установ і організацій, незважаючи на те, що були повідомлені про зазначену координаційну нараду належним чином, про важливість її проведення, свою присутність на ній проігнорували.

Вказуємо перелік таких підприємств:

- Білоцерківська філія товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК-Профіль ГП»;

- Державне підприємство Білоцерківський завод «Еталон»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «УкрПак»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Галатея»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю виробнича фірма «Рубікон»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю підприємство промислового залізничного транспорту «Локомотив-Центр»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю спільне Ірано-Українське підприємство «Бегленд»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю торгово-промислова група «Альянс»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Магнет».

Нагадуємо про відповідальність посадових осіб і громадян України за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу (ст. 42 п. 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”):

«Керівники, інші посадові особи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій незалежно від підпорядкування і форм власності та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження служби у військовому резерві, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, прибуття за викликом до військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом».

Звертаємо увагу на необхідність неухильного виконання законодавства про військовий обов’язок і військову службу. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Опубліковано: 16 травня 2017 року