Хто має платити за медичні послуги?

04 лютого 2019 року
Поділитися

З огляду на інформацію, поширену в соціальних мережах щодо платного перебування пацієнтів з інших населених пунктів в КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №3» хочемо повідомити наступне.

Надання медичної допомоги жителям здійснюється за рахунок медичної субвенції з державного бюджету, яка надається кожному населеному пункту пропорційно до кількості мешканців.

У цьому році Біла Церква отримала медичну субвенцію у розмірі 150 млн грн. Для належного утримання міських лікарень з міського бюджету додатково виділено близько 100 млн грн.

Відповідно до статуту, КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня № 3» є закладом, який надає медичну допомогу мешканцям міста Біла Церква. Лікарня також може надавати послуги й жителям інших територіальних громад. Для цього рішенням Білоцерківської міської ради №1885-43-ІІ від 21.12.2017р «Про погодження вартості медичної послуги (одне амбулаторне відвідування, один день стаціонарного лікування, один день лікування в денному стаціонарі, одне гістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалу) для мешканців інших населених пунктів, територіальних громад)», встановлено наступну вартість перебування в міській лікарні №3:
- без врахування витрат на опалення - 464,00 грн (один день стаціонарного лікування);
- в опалювальний сезон – 497,00 грн (один день стаціонарного лікування).

У свою чергу, для надання послуг жителям інших населених пунктів, відповідним адміністраціям запропоновано укласти угоди про відшкодування вартості наданих послуг. Отже, кошти медичної субвенції, які отримують всі територіальні громади, можуть бути витрачені на створення у себе відповідних відділень або оплачено такі послуги в інших лікарняних закладах.

До прикладу, подібні угоди Білоцерківською міською лікарнею № 3 укладено з КНП Фастівської районної ради «Фастівська центральна районна лікарня», Володарською центральною районною лікарнею, Сквирською центральною районною лікарнею. Мешканцям цих регіонів медичні послуги надаються на тих само умовах, що і білоцерківцям. Найближчим часом заплановано укладення угод з Узинською лікарнею й КНП «Рокитнянська центральна районна лікарня».

Шановні громадяни! Хочемо зазначити, що принцип «кошти ходять за пацієнтом» є справедливим. Ми повинні розуміти, що Біла Церква не може сплачувати кошти за лікування жителів з інших міст зі свого бюджету. Для того, щоб жителі Білоцерківського району, об’єднаних територіальних громад в подальшому мали змогу отримати спеціалізовану медичну допомогу в інфекційному стаціонарі КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №3», лікувальні заклади, в яких відсутні інфекційні відділення повинні укласти договір про лікування своїх жителів. Пропонуємо громадянам активно впливати на відповідні адміністрації для отримання кваліфікованої допомоги за рахунок коштів, які держава спрямовує на кожного громадянина.