День охорони праці у 2017 році

Відповідно до указу Президента від 18.08.2006 р. №685/2006 День охорони праці в Україні відзначається щорічно 28 квітня на Всесвітній день охорони праці. За рекомендацію Міжнародної організації праці девіз цьогорічного Всесвітнього  дня охорони праці – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібно систематичні та всебічні зусилля. За офіційними даними в Україні  у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема більш ніж 1 тис. жінок. Приблизно 500 працівників стають інвалідами. Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних з виробництвом.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є обов’язковим підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, міст і держави. Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування та держави. Відкритість і доступність такої інформації сприятиме створенню безпечних робочих місць.

Проблеми у сфері охорони праці передбачається розв’язати шляхом:

• підвищення ефективності державного управління охороною праці, удосконалення системи державного нагляду і громадського контролю за додержанням вимог законодавства з охорони праці, оптимізації діяльності структурних підрозділів з охорони праці місцевих органів самоврядування;
  • підвищення рівня відповідальності роботодавців за створенням безпечних і здорових умов праці, своєчасністю подання достовірної інформації про стан охорони праці на підприємствах;
  • удосконалення системи ведення обліку та проведення аналізу про випадки травматизму на виробництві та професійних захворювань;
  • розроблення та впровадження нових інноваційних технологій і сучасних матеріалів та наукових досягнень у сфері охорони праці;
  • підвищення вимог підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з питань охорони праці;
  • розширення системи інформаційного забезпечення громадськості з питань охорони праці;
  • використання передового вітчизняного та зарубіжного досвіду з питань охорони праці.

На протязі квітня місяця фахівцями відділу з питань охорони праці управління економіки міської ради, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України у Білоцерківському районі постійно надавалась методична допомога фахівцям служб охорони праці підприємств міста, суб’єктам підприємницької діяльності, які використовують найману працю, в проведенні заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.

Проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці в 2016 році близько 600 посадових осіб підприємств міста, малого та середнього бізнесу, суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю, через мережу навчальних центрів. Станом на кінець квітня 2017 року навчання пройшли 60 посадових осіб.

Реалізуючи державну політику в галузі охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» в місті постійно проводиться відповідна робота по створенню належних безпечних і здорових умов праці, які спрямовані на збереження життя, здоров'я та працездатності людини.

Опубліковано: 26 квітня 2017 року