06.09 Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Пройшло вже більше 70 років, як відгриміли останні бої Великої Вітчизняної війни. Але і досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори – бомби, снаряди, міни, гранати, патрони. Все це носить назву вибухонебезпечні предмети (ВНП).

 

Знаходять ВНП у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських польових робіт (особливо часто навесні та восени), під час весняної повені, збору металобрухту, екскурсій, туристичних походів, відпочинку дітей в оздоровчих таборах, а останнім часом боєприпаси часів Великої Вітчизняної стають здобиччю так званих «чорних археологів», які намагаються зробити бізнес на страшних знахідках минулої війни.

 

Загальні дії:


- при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету, жодним чином не чіпати його і тим більше намагатися розібрати;

 

- негайно повідомити в найближчий відділок міліції, у військкомат, органи місцевої виконавчої влади, районний сектор ДСНС або за телефонами «101», «102»;


- побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками та ін.

 

Дії дорослих:


-помітити місце знахідки небезпечних предметів;


-виставити тимчасову охорону;


- довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, так як це загрожує життю;


-негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;


-до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;


-не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.
        

Дії дітей:

-визначити місце знахідки;


-не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;


-про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, міліцію, найближчу установу);

 

-не розводити багаття поблизу знахідки;


- запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.
      

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.


Невтішна статистика ДСНС!

 

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 42 особи та ліквідували 1 тис. 455 пожеж

 

Впродовж минулого тижня (з 28.08 по 03.09) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

 

Протягом тижня виникла 1 надзвичайна ситуація, в результаті якої загинуло 2 особи та постраждало 17 осіб.

 

Від початку тижня зареєстровано 1 тис. 906 надзвичайних подій, на які забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 42 особи.

 

Ліквідовано 1 тис. 455 пожежврятовано на пожежах 32 особи та не допущено знищення вогнем 339 будівель і 32 од. техніки. На пожежах загинуло 12 осіб, орієнтовні збитки, за оперативними даними, становлять 3 млн. 711 тис. грн.

 

Впродовж тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 302 виїзди, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 1 тис. 779 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

 

Протягом тижня на водних об’єктах загинуло 11 осіб.

 

Пам’ятайте: Дотримання правил безпеки життєдіяльності доступне кожному. Тож зробіть усе можливе, щоб зберегти життя своє та Ваших рідних і близьких.


Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області м. Біла Церква
Бабич А. В.


Опубліковано: 06 вересня 2017 року
Поділитися