11.1. Вибухів на складах з боєприпасами військової частини А2167

11.1. ПОРЯДОК ДІЙ
населення міста у разі вибухів на складах з боєприпасами військової частини А2167

У разі виникнення вибухів на складах з боєприпасами військової частини А2167 (сьома площадка) може утворитися зона ураження радіусом до 2км, що охоплює північно-західну територію міста, і де мешкає близько 12 тисяч громадян та розташовано близько 70 підприємств, установ і закладів.

Межа зони можливого ураження орієнтовно може проходити:

- на півдні: включно вул. Сквирське шосе, північна частина території дендропарку «Олександрія» у районі пам’ятника «Танк», територія факультету  права і лінгвістики національного аграрного університету, адміністративний будинок КП «Білоцерківський ДБК», частина території КП «Білоцерківхлібопродукт», 100м північніше шляхопроводу через залізницю по вул. Сквирське шосе;

- на сході: виключно ПАТ «ЖЛК-УКРАЇНА»;

- на півночі: включно територію військової частини А2791;

- на сході: включно територію Держлісгоспу.

Почувши звуки вибухів, громадяни, що опинилися у зоні можливого ураження, негайно укриваються у захисних спорудах, підвальних, полу підвальних приміщеннях, при їх відсутності – в приміщеннях перших поверхів, які не мають вікон з боку військової частини.

Громадяни, що укрилися, не повинні залишати місця укриття до отримання відповідного повідомлення через всі можливі засоби інформування, у тому числі, і від патрульних поліцейських машин, що обладнані гучномовцями.

Повідомлення може бути двох видів:

- у разі відсутності небезпеки продовження вибухів - дозвіл на повернення до місць проживання, роботи, навчання тощо;

- у разі загрози продовження вибухів або небезпеки знаходження у зоні ураження – на проведення евакуації громадян.

Почувши інформацію про початок евакуації із зони ураження, необхідно:

- громадянам, які не проживають у зоні ураження, - повернутися до місць проживання;

- громадянам, які проживають у зоні ураження – вибути до збірного пункту евакуації (ЗПЕ), який розгортається на базі «Центральної дитячо-юнацької навчально-спортивної бази (ЦДЮНСБ) «Трудові резерви» (центрального стадіону) по вул. Ярмаркова, 4;

- мешканцям міста, що проживають у північно-східному секторові зони можливого ураження, поруч з базою зберігання пально-мастильних матеріалів (в/ч А2791), в житлових будинках №№ 4, 6, 8, 10, 29, 31 по вул.  Коновальця, самостійно, пішим порядком вибути до села Терезине і тимчасово розміститися у будинку культури; з часом, автобусами вони будуть доставлені до місця безпечного розміщення, у загальноосвітню школу № 21, яка розташована по вул. Некрасова, 127.

Евакуація працівників, відвідувачів, учнів, вихованців суб’єктів господарювання, що розташовані у зоні ураження, організовується і проводяться їх керівниками у відповідності до розроблених планів евакуації.

Громадянам , що вибувають до ЗПЕ, необхідно:

- виключити газ, електропостачання, воду;

- зачинити вікна, двері;

- при виході із дому взяти із собою документи, гроші, туалетні засоби, теплі речі, продукти харчування на одну добу;

- при можливості - повідомити рідних.

Проведення евакуації із зони ураження  до ЗПЕ заплановано двома маршрутами:

1. № 1: магазин «Сільпо» (колишній кінотеатр «Росія») - бульвар Олександрійський – площа Волі – вул. Голубина  - ЗЕП;

2. № 2: вул. Івана Мазепи (колишня Щорса) – вул. Брестська – вул. Привокзальна  - вул. О. Гончара - вул. 1-го Травня – вул. Ярослава Мудрого – вул. Гоголя – вул. Ярмаркова – ЗЕП.

Евакуація  здійснюватиметься:

1. по маршруту № 1 – пішки і транспортом;

2. по маршруту № 2  - пішки.

Для евакуації населення транспортом створюються пункти посадки:

- пункт посадки на тролейбуси:
1. зупинка громадського  транспорту напроти готелю «Рось» або

2. зупинка громадського  транспорту біля пам’ятника «Танк», яка є кінцевою зупинкою і місцем для розвороту для тролейбусів,

- пункт посадки на автобуси:

1. на майдані біля центрального входу в дендропарк «Олександрія».

Пункти посадки на тролейбуси обираються в залежності від обставин, які складатимуться внаслідок вибухів, а саме:

1. зупинка громадського  транспорту біля пам’ятника «Танк» - якщо зазначена зупинка не опиниться зоні ураження,
2. зупинка громадського  транспорту напроти готелю «Рось» - якщо зупинка громадського  транспорту біля пам’ятника «Танк» - опиниться зоні ураження.

Евакуйоване населення, яке прибуває до ЗПЕ (до стадіону), пішими колонами і транспортом направляються до тимчасових безпечних місць проживання, які розгортаються на базі:

- загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл – для дорослого населення та дітей від 7-річного віку;

- дитячих садочків -  для матерів з малими, до 6 років, дітьми;

- готелів і санаторію «Діброва» – для літніх людей;

- лікувальних закладів – для лежачих літніх людей і інвалідів.

У місцях безпечного розміщення евакуйоване населення забезпечуватиметься гарячим харчуванням та засобами першої необхідності.

Збірний пункт евакуації і місця безпечного розміщення евакуйованого населення можуть розгортатися і використовуватися у разі виникнення і інших надзвичайних ситуацій, які спричинять проведення евакуації великої кількості мешканців міста.

Опубліковано: 31 травня 2017 року