Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

11 000 довідок про несудимість видано сервісними центрами МВС Київської області з початку року

Територіальні сервісні центри МВС та Департамент інформатизації Міністерства внутрішніх справ   довідки про несудимість надають вже майже три з половиною роки - з 1 лютого 2017-го. Такий документ потрібний для працевлаштування, оформлення візи для виїзду за кордон, для участі у тендері, здійснення усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, поновлення документів тощо.

Для кожної мети законодавство передбачає різний обсяг інформації стосовно особи. В одних випадках особа має лише довести, що вона не має судимості, в інших – має бути підтверджено, що особа не лише не має судимості, а й ніколи не була засуджена, навіть якщо судимість відповідно до Кримінального кодексу України була погашена чи знята. Тому існує два види довідки –  «скорочена» та «повна».

«За 8 місяців нинішнього року в ТСЦ МВС Київської області понад 10 тисяч 990 громадян отримали довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність чи наявність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України. Дев’ять наших сервісних центрів щомісяця видають всередньому по півтори тисячі таких документів. Найбільше довідок, традиційно, видає ТСЦ МВС № 3242, що у Білій Церкві»,зазначає начальник  регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос. Не лише тому, що цей центр один з найбільших в області, а й через те, що саме з Білої Церкви у віддалені куточки Київщини за запитом місцевих громад виїжджає Мобільний сервісний центр МВС, адміністратори якого приймають запити на виготовлення довідок, що їх потім видають у стаціонарному центрі № 3242 – додає Микола Горбонос.

Довідку про несудимість можна замовити у два способи:
- онлайн – на сайті Головного сервісного центру МВС: https://hsc.gov.ua/;
- безпосередньо у зручному територіальному сервісному центрі МВС.

Для замовлення довідки про несудимість онлайн потрібно:

- зареєструватись через

- кваліфікований електронний підпис – КЕП, що за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису або печатки (отримати КЕП можна в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів. Перелік шукайте на порталі Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції: www.czo.gov.ua/ca-registry).

- або Bank ID (зважте, що при замовленні через Bank ID отримати довідку можна лише в паперовому варіанті);

- заповнити електронну форму, вказавши, в якому ТСЦ зручно забрати готову довідку (відправлення електронної форми здійснюється лише за допомогою персонального комп’ютера на якому встановлено ОС Windows).

У полі «Спосіб отримання довідки» оберіть, в якому вигляді бажано отримати довідку:

- електронний варіант – довідка надійде на вказану у формі заповнення електронну адресу;

- паперовий варіант – довідку можна забрати у бажаному сервісному центрі МВС;

- дочекатись повідомлення про готовність документа;

- готовий паперовий документ забрати позачергово в тому територіальному сервісному центрі МВС, що вказаний в замовленні, надавши адміністратору паспорт і його копію.

Якщо виникла помилка під час замовлення довідки онлайн, можна звернутись за консультацією на «гарячу лінію»: dovidka@mvs.gov.ua.

Подати запит офлайн – особисто в територіальному сервісному центрі МВС – та отримати довідку про відсутність судимостей можна незалежно від місця реєстрації у зручному центрі МВС та відповідно до графіку роботи ТСЦ: з вівторка по суботу з 9:00 до 18:00 (у суботу до 16:45).

Згідно з чинним законодавством максимальний термін виготовлення довідки про несудимість – 30 календарних днів з дня надходження запиту. Довідка видається безкоштовно.

У разі тимчасового або постійного перебування фізичної особи за межами держави відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, можна отримати в посольствах або консульських установах України.

Новини та актуальна інформація про послуги сервісних центрів МВС – на нашому сайті: http://kyivobl.hsc.gov.ua/ , а також на сторінці у Facebook. Отримати консультацію можна за номером: (044) 290-19-88.

Опубліковано: 10 вересня 2021 року